Od května do června 2012 jste mohli soutěžit o krmení Purina pro vaši kočičku. Vítězkami soutěže jsou paní Jana Metlíková (Olomouc), Dana Daňková (Číčenice), Monika Bilavčíková (Velehrad) a Kateřina Kafková (Nový Bydžov). Všem gratulujeme a paní Metlíkové děkujeme za fotku jejích koček, jak si na krmení pochutnávají!

Jak jste se mohli zařadit do soutěže o krmení pro kočky?

Pro již registrované čtenáře portálu www.mujdum.cz:

- pošlete na adresu mujdum@bmczech.cz fotografii vašeho mazlíčka ve vašem interiéru, zahradě nebo před domem s popiskem fotografie (do předmětu emailu napište "Soutěž Purina")

Pro neregistrované čtenáře webu www.mujdum.cz:

- zaregistrujete se na www.mujdum.cz a pošlete na adresu mujdum@bmczech.cz fotografii vašeho mazlíčka ve vašem interiéru, zahradě nebo před domem s popiskem fotografie

Fotografie posílejte v rozlišení MAX. 800x600px, 72 dpi. Zasláním fotografie dáváte rovněž souhlas s případným publikováním fotografie na webu www.mujdum.cz.

Co jste mohli vyhrát?

Balení kapsiček kuřecí a hovězíBalení kapsiček mořská ryba a tuňákPurina LIGHTPo skončení soutěže vylosuje redakce časopisu Můj dům 4 VÝHERCE, kteří budou kontaktováni společností PURINA a obdrží:

1x balení Purina LIGHT +

6x balení kapsiček kuřecí a hovězí +

6x balení kapsiček mořská ryba a tuňák

Jste si jisti, že svou kočku krmíte správně? Přijďte se bezplatně poradit!

Vaše kočka vás bude milovat!V populárním českém Večerníčku Mach a Šebestová zaznívá do kouzelného utrženého sluchátka památný slogan: „Haló, haló, haló, proč je koček málo? A tak štěkám jako hrom, ať je koček milion!“ To sluchátko bylo asi opravdu kouzelné, protože v českých domácnostech se v současné době zájmu svých páníčků a paniček těší nejméně milion těchto domácích šelmiček. Víme ale vždy, jaká strava je pro ně nejvhodnější a jak se o ně správně starat?

V běžném denním shonu jsme často rádi, že popadneme v supermarketu nějaké to suché krmivo a příliš neřešíme jeho složení a nutriční hodnoty. Přitom obsah takového krmiva a správné dávkování je pro kočky stejně důležité, jako je lidská strava pro naše zdraví.

MVDr. Ladislav Mladý k tomu říká: „Výživa hraje ve zdraví kočky velkou roli a je jedním z faktorů ovlivňujících věk, proto je důležité kupovat kvalitní krmiva a předcházet potížím. Ty se ovšem se nemusí objevit hned, ale často až po několika měsících, proto radíme krmit kvalitními krmivy a předcházet tak problémům s nadváhou či selháním jater popř. trávicími potížemi.“

Vaše kočka vás bude milovat!Správný druh krmiva se přitom pro jednotlivé kočky může výrazně lišit podle toho, jestli máme doma kotě, mladou kočku nabitou energií, jedince kastrované nebo sterilizované, líné naducané mazlíky nebo třeba kočičího seniora. A tento výčet není zdaleka úplný.

Pokud vám tedy leží na srdci zdraví a délka života vašeho kočičího miláčka, můžete kromě porady u vašeho veterináře využít možnost bezplatného nutričního poradenství, které budou v průběhu června poskytovat sympatické studentky veterinárního lékařství v řadě velkých obchodních center po celé republice. Přesné termíny a místo konání jednotlivých akcí ve vašem kraji zjistíte na internetové adrese www.zdravakocka.cz, kde také naleznete řadu dobrých rad pro péči o vaši kočku.

Termíny a místa konání akce

PRAHA
1. - 3.6. | OC Arkády Pankrác
7. - 9.6. | Metropole Zličín
14. - 16.6. | OC Letňany
21. - 23.6. | Centrum Chodov
BRNO
1. - 3. 6. | Olympia Brno
7. - 9. 6. | Galerie Vaňkovka
14. - 16.6. | Avion Shopping Park

OSTRAVA
21. - 23.6. | Forum Nová Karolina

Přijďte se bezplatně poradit!Víte, jak prodloužit život vašemu mazlíčkovi?

Odlehčená speciální varianta krmiva PURINA ONE Light obsahuje o třetinu méně tuků a tím i nižší příjem kalorii. Zároveň je velice bohatá na proteiny, což pomůže vaši kočce dosáhnout ideální tělesné kondice a snížit nápor na klouby.

V každé porci gurmánských kapsiček Gourmet Perle Duo je lahodné spojení dvou druhů masa či ryb. Jednotlivé kousky jsou nakrájené na tenké filetky a následně vařeny ve vlastní voňavé šťávě. Vaše kočka vás bude milovat!

Kontakt

www.zdravakocka.cz