Střešní krytina patří ve dne v noci, po celý rok, k té nejnamáhanější části střechy. Volba druhu a kvality materiálu je proto rozhodující pro životnost nejenom samotné vrstvy střešní krytiny, ale i pro střechu jako celek. Nabízíme vám inspirativní výběr osvědčených typů i novinek.

Lehká a krásná

Velkoformátová profilovaná plechová střešní krytina MexidekMaxidek je velkoformátová profilovaná plechová střešní krytina určená pro zastřešení obytných, občanských i průmyslových staveb. Tato krytina vyniká nízkou hmotností (5 kg/m2), a je proto vhodná i pro přestavby a rekonstrukce staveb. Je výborným a funkčním řešením u střešních nástaveb panelových domů, rekonstrukcí podkroví nebo u změn ploché střechy na šikmou.

Střechy lze položit rychle a jednoduše při zachování vzhledu maloformátové krytiny. Tuto krytinu střechy lze použít ve všech sněhových oblastech. Je určena pro střechy se sklonem od 14°. Pokud ji chceme použít na nižších sklonech střechy (minimálně musí mít sklon 10°), je to možné pouze s pojistnou hydroizolační vrstvou.

celý článek