Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 5/2015
Vyšlo: 21.04.2015
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis získal prestižní ocenění Časopis roku 2013.Jízda na velké vlně
Ostrov Maui patří k vyhlášeným surfařským rájům. Robert Stroj, designér sur fových plachet, našel na skále na severním pobřeží svůj nový domov.

U princezny ve mlejně
Při pohledu na pohádkově půvabnou scenérii mlýna pod hrází rybníka je težké uvěřit, že je to týž objekt jak o zchátralé stavení na starých fotografiích. Designérka Jitka Kolaříková s rodinou se jeho rekonstrukci upsala doslova tělem i duší a věnovala jí skoro deset let života.

Vstupní dveře od–do
Vchodové dveře jsou předělem mezi domovem a světem venku. Jejich výběr proto není radno podcenit. Jak se zorientovat? Na to se podíváme trochu netradičním pohledem různých cenových pásem.

Její veličenstvo zahrada
Královská zahrada Savill ve starobylém anglickém Windsoru se vyvíjí a rozširuje po celá staletí. Postupně se stává součástí nádherného parku a skýtá naprosto výjimečnou kolekci stromů, keřů a květin z celého světa. Dokonalé místo pro impresionistické malíře a básníky a hlavně pro milovníky květin a zahradní architektury.

Bazén kolem dokola
Je-li bazén domyšlen do všech detailů, včetně úprav kolem něj a napojení na dům, stává se ozdobou vašeho pozemku a můžete jej dobře zapojit do širších souvislostí vašeho rodinného i společenského života.

Netopte pánubohu do oken
Střechou uniká z domu podstatné množství tepla. U novostaveb řeší tepelnou izolaci střechy už projekt, u starších domů máte na výběr hned z několika možností. V případě nejrozšířenější konstrukce, tedy šikmé střechy, existují dvě nejpoužívanější zateplovací koncepce – mezi krokvemi a nad nimi.

Co nejúspornější dům na důchod
Dvoupodlažní dřevostavba v nízkoenergetickém standardu slouží majitelům jako bydlení na důchod s bezbariérovým přístupem v prvním nadzemním podlaží a s pokojem pro děti a vnoučata v patře.
Přihlašte se
nebo se zaregistrujte.

Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Moderní byt

Máte doma čistý vzduch? Nyní to můžete zjistit.

Máte doma čistý vzduch? Nyní to můžete zjistit.

Dům a Byt

Opravte gril či udírnu

Opravte gril či udírnu

Stavba Web.cz

Přednáška Otto Urbana

iMateriály

Investoři řeší často požadavky na požární bezpečnost staveb pozdě

Investoři řeší často požadavky na požární bezpečnost staveb pozdě