Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 4/2015
Vyšlo: 18.03.2015
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis získal prestižní ocenění Časopis roku 2013.Půvab přímých linií
Protáhlá úzká parcela znamená pro stavitele vždy výzvu. Architektka Ivana Dombková navrhla na takovýto pozemek v rezidenční čtvrti v blízkosti Prahy vysoce komfortní moderní dům, který stísněným prostorem či nedostatkem volnosti rozhodně netrpí.

Anglie v duši
Rekonstrukce objektu v chatové oblasti se rozrostla do nečekaných rozměrů a jejím výsledkem je kamenem obložená rodinná vilka s půvabem anglických sídel, v jejímž interiéru na nás dýchne hřejivé pohodlí. Melancholii staré Anglie s moderní ležérností dokázali spojit architekt Josef Smutný a interiérový designér Martin Pospíšil.

Výkladní skříň bydlení
Vzorové domy vyrůstají u nás v poslední době jak o houby po dešti. Aby jejich návštěva měla smysl, je třeba se umět správně dívat.

Svět textilu plný her a fantazie
Heimtextil, letošní první mezinárodní veletrh z oblasti bytového textilu a interiérového vybavení, je za námi. Ve Frankfurtu nad Mohanem bylo na co se dívat. Nové trendy jsou svěží a inspirující.

Osvěžení s vertikální zahradou
Nebývalá rekreační zahrada v sobě zahrnuje celou řadu zajímavých detailů a dokonale ladí s architekturou rodinné vily i s okolní přírodou. Překvapuje kromě jiného i originálním jezírkem částečně krytým vertikální zahradou.

Teplá voda v režii domácího „hospodáře“
Snaha o snižování nákladů na provoz domu někdy „přehlíží“ energii nezbytnou k přípravě užitkové teplé vody. Průměrná roční spotřeba této energie v běžné domácnosti přitom činí asi 18 GJ, tj. 4 990 kWh. Poradíme vám...

Pod strop, nebo do boku?
Podle konstrukce a způsobu otevírání volíme garážová vrata zdvižná nebo výklopná, sekční, rolovací, otočná či posuvná. Podle expertů představují jedno značně nejlepší volbu sekční garážová vrata. Zásadní otázkou může být způsob otevírání – takzvaně pod strop, nebo do boku. Podívejme se na přednosti a nedostatky obou řešení.

Příklad pasivního domu
Většinu starších, ale i současných budov můžeme právem označit jako tepelné zářiče. Oproti nim spotřebují energeticky pasivní domy desetkrát méně energie na vytápění.
Přihlašte se
nebo se zaregistrujte.

Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Moderní byt

Hrajte si s barvami a nechte rozkvést stěny!

Hrajte si s barvami a nechte rozkvést stěny!

Dům a Byt

Velikonoce v barvě bonbonů

Velikonoce v barvě bonbonů

Stavba Web.cz

iMateriály

Seminář Posuzování vlivů záměrů na životní prostředí (EIA), včetně výkladu o aktuálně schválené novele

Seminář Posuzování vlivů záměrů na životní prostředí (EIA), včetně výkladu o aktuálně schválené novele