Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 8/2016
Vyšlo: 27.07.2016
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.Bydlení na Venuši
Prvorepubliková secesní vila na kopci, který je součástí národní přírodní památky, se dočkala znovuzrození. Investora s architektem totiž pojilo přátelství, ale i odhodlání vrátit opuštěné stavbě původní noblesu.

Nová tvář funkcionalistické vily
Rodinná vila z druhé poloviny 20. let minulého století zažila už několik přestaveb. Novým majitelům se její funkcionalistický vzhled líbil, měli však jinou představu o dispozici, chtěli dům více prosvětlit a propojit ho se zahradou. Vilu tedy čekala další renovace.

Sonda do hlubin nekonečné rekonstrukce
Říká se, že rekonstrukce je nikdy nekončící proces: jakmile na jednom konci domu skončíte, můžete se plynule vrátit na začátek. Ale nenechte se mýlit. Rekonstrukce má i další rozměry, které nejlépe vystihují slova, jak o je heroismus či vítězství ducha nad hmotou. Jde jen o to vydržet a výsledek vás příjemně překvapí.

Jak (a z čeho) v domě vytvořit domov
Při rekonstrukci staršího objektu často úprava dispozice znamená mnohem víc než nový vnější vzhled. Moderní výstavba se dnes orientuje převážně na otevřené prostory, přesto je v domě spousta míst „definovaných“ stěnami. Při stavbě nových příček se nejčastěji používají cihly, bloky, příčkovky a tvárnice, nebo se staví celistvé stěny z betonu či lehkých sendvičových konstrukcí.

Péče o venkovní plochy
Vzhled, trvanlivost a funkčnost zpevněných ploch kolem domu podmiňují především použité materiály a kvalita řemeslného provedení. Zásadním předpokladem úspěchu je i pravidelná údržba. Při opravách a obnově povrchu si však nevystačíte pouze s koštětem či wapkou, je třeba obrátit se na odborníky nebo nastudovat teorii a řešit problém svépomocí.

S rostlinami nad hlavou
Osázená střecha je alternativou klasické střešní krytiny. Pěkně vypadá, je plně funkční, zhodnocuje stavbu a má i řadu dalších předností. S každou vegetační střechou lze navíc získat kousek přírody zpět. Proč tedy všechny uvedené výhody nevyužít?
Přihlaste se
nebo se zaregistrujte.

Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Moderní byt

Chateau Mcely: v tradici devatera kvítí

Chateau Mcely: v tradici devatera kvítí

Dům a Byt

Rajská zahrada pod zasněženými štíty

Rajská zahrada pod zasněženými štíty

Stavba Web.cz

Loft Hřebenky

iMateriály

Betonové tašky Bramac STAR v novém barevném provedení

Betonové tašky Bramac STAR v novém barevném provedení