Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 6/2016
Vyšlo: 25.05.2016
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.Dům u rybníka: V duchu maximální funkčnosti
Že má majitel domu na okraji Prahy ke stavebnímu oboru blízko, se pozná. Spoustu nápadů a vtipných detailů v domě vymyslel ve spolupráci s architektem nebo rovnou sám. Pro vznik domu byl klíčový právě unikátní vztah architekta a investora. A také nečekané náhody.

Dům v plotě
Na české poměry vcelku neobvykle řešený dům, napadne mnohé při pohledu na tuto stavbu na rozhraní nové a staré zástavby v Pardubicích. Jednoduchostí a čistotou stylu respektuje své okolí a na první pohled nenechá nikoho na pochybách, že jde o stavbu moderní a zajímavou, a to nejen vzhledem.

Brick Award 2016
Koncem března byly slavnostně vyhlášeny výsledky již desátého ročníku architektonické soutěže Brick Award, tentokrát na téma Cihlový dům s pálenou střešní krytinou. Podívejme se, jak si čeští architekti a dodavatelé rozumí s tímto po tisíciletí stále moderním materiálem.

EuroCucina 2016: Industriální kuchyně s vysokým IQ
Počátkem dubna jsme navštívili významný mezinárodní veletrh EuroCucina v Miláně, který udává tón ve světě kuchyňského vybavení, výběru materiálů i designu. Jaké jsou aktuální trendy?

Zahrada s vůní starých časů
V nivě říčky Vlkavy na Nymbursku vznikla nevšední romantická zahrada plná květin, pečlivě upravených záhonů, protkaná vodními kanály. Je stylovou součástí historické zemědělské usedlosti.

Pryč s vodou spadlou z nebe
Nedílnou součástí každého stavebního díla je i účinná likvidace srážkové vody ve všech jejích skupenstvích. Efektivně odvodňovat je třeba všechny plochy kolem domu i ostatních staveb v blízkém okolí.

V ráji fasádních omítek
Jen stěží se najde přání, které by soudobá nabídka fasádních hmot a technologií nedokázala uspokojit.

Ještě nízkoenergetický, nebo už pasivní?
Od roku 2020 se u nás budou stavět rodinné domy výhradně v pasivním standardu. Do té doby ale pár let ještě zbývá, a tak se můžete rozhodnout, zda vám nepostačí nízkoenergetický standard.

Evropský šampion
V rovinaté zemědělské oblasti Montebelluna na severu Itálie se mezi sady a venkovskými objekty nečekaně zjevil moderní obytný dům. Je výjimečný svým vzhledem i technickým řešením. Za originální koncept získal jako první obytná stavba v Evropě prestižní ekologický certifikát LEEDS Premium a také ocenění Green Build Council Italia 2015.
Přihlašte se
nebo se zaregistrujte.

Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Moderní byt

Vybírejte matraci podle hustoty pěny

Vybírejte matraci podle hustoty pěny

Dům a Byt

Jednoduchá letní kuchyň

Jednoduchá letní kuchyň

Stavba Web.cz

Rodinný dům pro fotografa

iMateriály

Stavba roku Zlínského kraje 2015 – výsledky

Stavba roku Zlínského kraje 2015 – výsledky