Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 6/2015
Vyšlo: 20.05.2015
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis získal prestižní ocenění Časopis roku 2013.Lepší než originál
Prvotním záměrem stavebníka byl dům, který bude v zbuzovat otázku, zda jde o pečlivou rekonstrukci prvorepublikové funkcionalistické vily, nebo o novostavbu. Záměr se zdařil dokonale.

Byt v zahradě
Původní představou majitelů byl byt v klidné lokalitě hlavního města, uprostřed zeleně. Poměr kvality bydlení a ceny je záhy nasměroval k úvaze o rodinném domě. Důležitými aspekty individuálního projektu se stala ekonomicko-ekologická funkce domu a jeho maximální propojení s exteriérem.

Typový nebo na míru?
Dilema, které řeší na počátku svých úvah o bydlení snad každý. A vlastně to tak úplně není dilema, nýbrž trilema: architekt, katalog, nebo – za třetí – stavební inženýr či technik činný ve výstavbě. První řešení zatím u nás prohrává na body. Podíl katalogových řešení stoupá, neboť domy takto nabízené mají čím dál vyšší kvalitu. Většina rodinných domů u nás o všem pořád vzniká třetím způsobem. Pojďme si dnes popovídat o těchto možnostech trochu zevrubněji.

Skrytý půvab posuvných dveří
Toužíte po dveřích, které po otevření nebudou zbytečně zabírat prostor v místnosti a zavřené pozvednou estetickou kvalitu interiéru? Poohlédněte se po posuvných dveřích.

Romantika plná buxusů
Jízda venkovskými silnicemi holandské provincie Severní Brabant probíhá obvykle hladce, pokud auto neřídí zahradník, kochající se krásou krajiny a zahradnických úprav. Buxusová zahrada, kterou jsme navštívili, patří k nejromantičtějším, které jsem kdy viděl.

Zahradní nábytek pro krásné léto
Sortiment zahradního nábytku je široký, od jednoduchých skládacích lehátek přes odpočívací a polohovací křesla až po sedací nebo i jídelní soupravy s rozkládacími stoly, servírovacími a odkládacími stolky.

Pohoda ve skleněném pokoji
Zimní zahrada je v podstatě další místností domu. Kromě zvětšení obytného prostoru zvyšuje jeho užitný komfort, prodlužuje den a nabízí celoroční pohodu uprostřed zeleně.

Aktivní teplo v pasivním domě
Vytápění domů v pasivně energetickém standardu má svá specifika, vyplývající ze zcela odlišných vlastností i požadavků na spotřebiče i provoz.
Přihlašte se
nebo se zaregistrujte.

Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Moderní byt

Co přinese sedmnáctý ročník Designbloku?

Co přinese sedmnáctý ročník Designbloku?

Dům a Byt

Losos vařený v páře se salátem a pošírovaným vejcem

Losos vařený v páře se salátem a pošírovaným vejcem

Stavba Web.cz

Vila pod Hrádkem, Varnsdorf

iMateriály

MMR podpoří obnovu vesnických kaplí a božích muk 50 milióny korun

MMR podpoří obnovu vesnických kaplí a božích muk 50 milióny korun