Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 2/2015
Vyšlo: 20.01.2015
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis získal prestižní ocenění Časopis roku 2013.

Kde všude lze stavět?
Postavit dům na úzkém pozemku nepravidelného tvaru s omezením místními regulativy vyžaduje vtip a dávku fantazie. S ohledem na úsporu prostoru vznikla nápaditá kompaktní dřevostavba.

V terénní vlně
Jak se vypořádat s prostorem v nevelké západočeské obci vedle raně barokního kostela? Zkušený architekt Jan Línek dává odpověď ve studii, která byla vedena respektem k architektuře minulosti a uskutečněna na základě představ rodiny se dvěma dětmi.

Hledá se parcela snů
Téměř každý, kdo přemítá o výstavbě svého rodinného hnízda, bývá hned na samém začátku bolestně zasažen konfrontací mezi snem a realitou. Jaké jsou hlavní aspekty správného výběru stavební parcely, na co se při pátrání zaměřit a také jak dům na pozemek umístit, abychom pokud možno eliminovali jeho slabá místa a využili „do mrtě“ jeho potenciálu?

Nová kuchyň v šesti krocích
Pokud toužíte po kuchyni, která naplní všechny vaše představy, musí být její plánování dobře promyšlené. Začněte tím, že si položíte řadu otázek. Zkuste postupovat podle našeho manuálu!

Anglický styl v českém pojetí
Zahrada rezidenčního typu nedaleko Prahy dokonale ladí s architekturou rodinné vily i s okolní bujnou přírodou. Zadání pro zahradního architekta obsahovalo kromě požadavku na přírodní styl pozemku také ztvárnění ploch pro sportovní vyžití.

Tropické liány v českém pokoji
Tropické áronovité liány nechybí snad v žádném interiéru. Občas je jen zalijeme a o víc se nestaráme. Některé z nich však patří mezi náročnější pokojové rostliny, jsou nesmírně proměnlivé a mladé formy se od dospělých značně liší.

Dáme si na Dům, dáme si střechu…
Střecha chrání dům před zatékáním a dalšími po větrnostními vlivy, stará se o tepelnou stabilitu budovy, zabraňuje ochlazování, přehřívání a dalším nežádoucím jevům, čímž zajišťuje po žadovaný komfort bydlení. Hlavní roli v jejím bezchybném fungování hraje konstrukční řešení krovu, skladba střešního souvrství a krytina.

Možnosti teplovodních solárních kolektorů
Solární termické kolektory mohou být v rodinném domě využity v řadě systémů ohřevu teplé vody, přitápění a ohřevu bazénů. Fototermika tak tvoří pro laika poměrně nepřehledný obor.


Přihlašte se
nebo se zaregistrujte.

Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Stavba Web.cz

Seminář Otvorové výplně z požárního hlediska

iMateriály

Nový hranatý okapový svod PREFA

Nový hranatý okapový svod PREFA