Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 12/2014
Vyšlo: 19.11.2014
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis získal prestižní ocenění Časopis roku 2013.

Zastavení v čase
Z ulice na pohled střízlivý přízemní dům se na velké parcele rozvíjí v rozlehlou stavbu s propracovaným půdorysem a řadou rafinovaných detailů. Architekti kladli důraz nejen na komfort a funkčnost, ale i na význam pocitů a prostorových vjemů. Právě ty vytvářejí ze stavby domov.

Z velkého Ruska do malé vesnice
Fotbalista Radek Šírl se vrátil z ruského Zenitu Petrohrad zpět domů k rodičům do Rudné. Ale světem protřelý chlap samozřejmě toužil po vlastním bydlení, a tak koupil pozemek a začal stavět.

V pasivních liniích
Mladá rodina našla pro stavbu svého domu pozemek v nové zástavbě na jihovýchod od Prahy. Prostředí moderní rezidenční čtvrti, kde již stačila vyrůst zeleň a obec vybudovala potřebnou infrastrukturu, slibovala klidné a pohodlné bydlení.

Keramika mnoha tváří
Nové trendy v oblasti keramických obkladů a dlažeb jsme sledovali na mezinárodním veletrhu Cersaie v italské Boloni. Vybrali jsme pro vás nejzajímavější novinky od světových i českých výrobců.

Léčivá moc bublinek
Pres všechny dostupné omlazovací kúry a pilulky na krásu se stále více lidí, kterí dbají o své zdraví, obrací k pradávné síle vody. Díky hydromasážním systémům integrovaným do van i domácích spa si ji můžeme užívat nejen v lázních, ale i doma.

Malý poklad uprostřed Londýna
Dům londýnského obchodníka ze 17. století je obklopen elegantní a zároveň uvolněnou zahradou spojující prvky formální zahradní architektury s bohatými okrasnými i užitkovými výsadbami.

Nové i tradiční světelné dekorace
Trh s vánočním osvětlením a dekoracemi je natolik bohatý, že bychom při zdobení domu a zahrady snadno mohli podlehnout pouťovému efektu. Je třeba mít na paměti, že i v případě vánoční výzdoby platí ono obligátní „všeho s mírou“.

Podlaha s výškou omezenou
Ve starších domech je někdy nutné rekonstruovat poškozené podlahy. Nové podlahové souvrství mívá větší hmotnost i tloušťku než původní podlaha, což vyvolává řadu technických a provozních problémů. Moderní technologie však nabízejí vyhovující řešení.

Rodinný dům jako bezpečný přístav
Paradoxně největší ztrátou při vloupání do domu nemusí být samotná krádež nebo vandalismus, ale skutečnost, že byl narušen váš privátní prostor. Existují případy, kdy tento pocit donutil poškozené po několika měsících se odstěhovat a nemovitost pronajímat nebo prodat.


Přihlašte se
nebo se zaregistrujte.

Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Stavba Web.cz

Bořek Šípek: Živý dům

iMateriály

Ekologické dotace pro bytové domy odstartují příští rok v březnu

Ekologické dotace pro bytové domy odstartují příští rok v březnu