Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 8/2014
Vyšlo: 22.07.2014
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis získal prestižní ocenění Časopis roku 2013.

Láska na první pohled
Funkcionalistická stavba obklopená vzrostlou zahradou uchvátila nového majitele natolik, že souhlasil s koupí nemovitosti, aniž předem vstoupil dovnitř. Vyžádala si celkovou rekonstrukci, její vzhled však zůstal téměř nezměněn. Podařilo se tak zachovat půvab vily z dílny významného českého architekta Vladimíra Karfíka z roku 1938.

Nepřehlédnutelná vila v řadové zástavbě
Dlouho neobývaný, více než sto let starý dům s terasovitou zahradou a dvorkem pod strmým svahem na Svatém kopečku, který je dominantou malebného historického města Mikulov, okouzlil manželský pár natolik, že se rozhodli zkorigovat vlastní představy o moderním bydlení.

Dům, který dorostl
Prvorepubliková vila v oblíbené pražské vilové čtvrti s dobrou dostupností do centra i dostatkem zeleně v okolí si nemohla přát lepší osud. Nový majitel jí vrátil zašlý lesk a dopřál velkorysou dispozici.

Nový život Baťových domků
Měly sloužit třicet let, navzdory původním plánům však slouží dodnes. Na vybraných příkladech rekonstrukcí legendárních baťovských domků ukazuje zlínská architektka Jitka Ressová různé varianty úprav domů v památkově chráněném území.

Kde se přestavuje, tam se (zpravidla) i bourá
Trendem doby jsou moderní, vzdušné interiéry. Z původních, povětšinou nevelkých místností, typických právě pro starší rodinné domy, se dnes stávají otevřené multifunkční prostory. Každou takovou změnu ovšem provázejí bourací práce.

Zdravý krov a funkční střecha
Slabinou většiny starších střech je jejich celkový zdravotní stav. Podepsal se na něm fyzický věk, sama příroda, ale často i neodborné řemeslné zpracování a nedostatečná údržba.

Rekonstrukce domácího tepla
Dosluhující otopný systém v domě nahraďte modernějším, vytápění bude jednodušší a levnější. Pro jistotu se také poohlédněte po záložním zdroji tepla.

Jako z idylického obrazu
Sídlo Astley Castle v hrabství Warwickshire, zasazené do luk se stády koní a ovcí, působí jako idylická žánrová malba ze staroanglického venkova. Architekti při jeho rekonstrukci překlenuli a spojili osm století.

Každá rostlina má svůj úkol
Rozsáhlá zahrada, kterou založila paní Beth Chatto, je většinu času otevřená veřejnosti. Přestože se nachází v nejsušší části Anglie v Essexu, takřka vůbec se nezalévá. Využívá vlastností přirozených společenstev rostlin.

Vegetační střechy mají zelenou
Zelené střechy se vracejí do měst a začínají kralovat i venkovským domům. Některé z nich poskytují prostor pro relaxaci a často bývají i funkčně a architektonicky zapojeny do provozu budovy.


Přihlašte se
nebo se zaregistrujte.

Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Stavba Web.cz

Podlipný Sladký architekti: Vila Augustus - nízkoenergetický bytový dům

iMateriály

Turecko otevřelo vysokorychlostní železniční trať Ankara–Istanbul