Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 2/2017
Vyšlo: 25.01.2017
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.Dřevostavba v borovém lese
Ke stavbě nového bydlení na lesním pozemku u Staré Boleslavi přimělo manžele zdejší nádherné prostředí, vzpomínky, které se k němu vážou, i dostupnost z Prahy. A přestože v domě bydlí teprve pár měsíců, už si ho zamilovali.

Dům v zóně vzduchoplavců
I v blízkosti letiště se dá příjemně a komfortně bydlet. Alespoň to dokazují sympatičtí obyvatelé neméně sympatického domu v příměstské obci západně od Prahy.

Bydlení s jasnou identitou
Hlavní kritérium, které rozhodovalo o výběru pozemku pro stavbu domu, byl výhled. Co se týče výběru architekta, nejdůležitější byla originalita.

Trendy v podlahách – Krása je jen začátek
Základním vodítkem při výběru podlahy by měla být jasná představa o estetických a funkčních vlastnostech, které od krytiny požadujete. Krása, tak často považovaná za samozřejmost, je jen jedním z aspektů, které podlahy mohou poskytnout. Ale právě vzhled rozhoduje o tom, jak se budete v interiéru cítit. Seznamte se s nejnovějšími trendy.

Nechte se unášet na křídlech motýlů
Pokud opravdu existuje něco jak o pozitivní energie, v zahradě Vlinderhof na okraji Maxima parku v holandském Utrechtu ji určitě najdete. Zahrada vznikla z iniciativy místních obyvatel, kteří ji také společně se světoznámým zahradním architektem Pietem Oudolfem pomohli navrhnout, založit a sami ji udržují.

Zmlazení starších ovocných stromů
Starší stromy potřebují dříve či později zmladit. Je třeba takovou dobu správně odhadnout a řez provést v lednu či počátkem února podle správných zásad. Ideální je nechat si poradit od odborníka, čerpat z literatury nebo se inspirovat naším stručným návodem. Nabídl nám jej zkušený zahrádkář Jerome.

Hřejivé teplo pro blaho těla i duše
Predstavte si tu pohodu. Venku zuří sněhová vánice, je hluboko pod nulou, ale vy se vyhříváte v elegantní dřevěné kabině prostoupené vůní eukalyptu. Posloucháte oblíbenou hudbu a tělem se vám rozlévá blahodárné teplo. A to vše si užíváte v pohodě domova nebo zimní zahrady.

Stavba speciál
Stavba se svými vnitřními prostory, provozními technologiemi i vybavením je během své životnosti vystavena působení mnoha vlivů. Roli hrají účinky přírodních živlů, strukturální změny materiálů, amortizace a přirozená sešlost stářím. Pokud jde o interiér, mění se i módní trendy, potřeby či vkus majitelů. Je čas na změnu...

Alternativy – Dům plný zelené energie
Rodina Burkovičova z Ostravy vybudovala soběstačný dům se systémem získávání energie, který jí ročně ušetří desítky tisíc korun. Začalo to solární elektrárnou na střeše, ale systém je neustále zdokonalován – naposled majitel domu zpřístupnil veřejnosti nabíjecí stanici na elektromobily s dobrovolnou platbou.
Přihlášení
Newsletter
O nás
Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Moderní byt

Výlet do historie parfémů. Obklopte se vůní!

Výlet do historie parfémů. Obklopte se vůní!

Dům a Byt

FOTOVOLTAIKA, část 1.: Solární šance

FOTOVOLTAIKA, část 1.: Solární šance

Stavba Web.cz

Náměstí v Lysé nad Labem

iMateriály

Hlasujte v anketě Dřevěná stavba roku 2017

Hlasujte v anketě Dřevěná stavba roku 2017