Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 4/2014
Vyšlo: 19.03.2014
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis získal i prestižní ocenění Časopis roku.Sdílený požitek z dvojdomku
V ulici s příznačným názvem Na vyhlídce získali majitelé praktického dvojdomku s krásným výhledem na město a ještědské hřebeny další cenný benefit – úsporný provoz.

Ve sluneční lázni
Pasivní nízkoenergetický dům může mít rozmanité konstrukční i estetické vlastnosti. Jedno je však pro něj zásadní – projekt zkušeného architekta by nebyl ničím bez profesně zvládnuté stavby. Dovést vlastní návrh k technicky úspěšné realizaci se podařilo architektce Haně Urbáškové, která o energeticky šetrných domech přednáší studentům brněnského Vysokého učení technického.

Kuchyň v pokoji
Malé oddělené kuchyně, kam se často nevešel ani jídelní stůl, přestaly být denitivně aktuální. Současný trend propojení kuchyně a jídelny s obývací částí má kromě mnoha praktických výhod i sociální opodstatnění. Poskytuje místo pro scházení celé rodiny a stává se tak důležitým komunikačním centrem.

Barevná zahrada jako na dlani
Při pohledu na pečlivě udržovaný trávník a kvetoucí rostliny nikoho nenapadne, že to někdy mohlo být jinak. Pravda však je, že koutek pro útulnou zahradu by před lety právě na tomto místě hledal jen málokdo.

Prameniště na zahradě
Pro fungování zahradního jezírka je velmi vhodné, aby voda také tekla a cirkulovala. Pohyb vody zajišťuje nejen její okysličování, ale vyluzuje i příjemný zvuk a osvěžuje okolí. Jak ale začít?

Kouzlo prosklených teras
Snad každý majitel rodinného domu sní o zastřešené terase, která by se dala využívat za každého počasí a byla zároveň otevřeným, vzdušným prostorem bez omezení. Jelikož na terase trávíme většinu volného času, chceme, aby byla nejen plně funkčním, ale rovněž komfortním místem pro každodenní život.

Aktivní okno pasivního domu
Okna pasivního domu patří k technicky nejkomplikovanějším prvkům. Nejenže musí zajistit optimální denní osvětlení, ale hlavně se stará o co nejmenší tepelné ztráty s využitím solární energie.

Aktivní domy
Aktivní dům byl donedávna jen teoretickým snem o bydlení, které si veškeré energie zajistí z obnovitelných zdrojů. Dnes se domy, které vyrobí víc energie, než jejich obyvatelé spotřebují, v Evropě začínají stavět a je jen otázkou času, kdy dorazí i k nám. Představíme vám šest aktivních domů, které byly postaveny v rámci projektu Velux Model Home 2020.


Přihlašte se
nebo se zaregistrujte.

Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Stavba Web.cz

Heneghan Peng Architects: Kancelář pobočky Airbnb v Dublinu

iMateriály

Designové tvarovky RONDE BLOCK – novinka Presbetonu