Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 9/2014
Vyšlo: 20.08.2014
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis získal prestižní ocenění Časopis roku 2013.

Ateliér ve stráni
Na pozemku s romantickou vilou ze 30. let vznikl z původního zahradního domku ultramoderní fotoateliér s bydlením. Majitelův koníček tak získal více než důstojné prostředí s výjimečným technickým zázemím a striktně čistým provedením v barvách černobílé fotografie.

Na hraně možného
Práci architekta Václava Šmolíka prozrazuje na první pohled osobitý rukopis: členité geometrické kompozice, velké prosklení, odvážné konstrukce prověřující zákony statiky. To, co vypadá napohled jako estetická hra, ve skutečnosti vychází z účelného základu. Taková je i vila v západních Čechách.

Labyrint světla a slunce
Moderní prázdninový dům postavený nedaleko italského města Bologna má od pohledu daleko do typické středomořské vily. Téměř transparentní budova však nabízí vedle nejmodernějšího komfortu i pocit soukromí a pohostinnou náruč plnou slunce.

Zahrada v harmonii času
Zahrada a dům, to jsou dvě části jednoho celku. Pokud se určitým způsobem vymykají bežným standardům, mohou vytvořit neobyčejnou symbiózu. Tak je to i se zahradou a domem v Újezdě nad Lesy u Prahy.

Podlahy pro podlahové topení
Pro podlahové topení vybíráme krytinu s co nejmenším tepelným odporem, aby byl zajištěn dobrý přenos tepla mezi topnými tělesy a povrchem podlahy.

Cihla jako monolitický izolant
Jedinou věcí, kterou na svém domě nikdy nevyměníte, je hrubá stavba. Z teoretických úvah a propočtů, v nichž budete řešit, co a za kolik postavit, jich valná část padne na volbu vhodného zdicího systému. Roli hrají i budoucí náklady na provoz domu, které jsou spojeny s tepelněizolačními vlastnostmi materiálů.

Neobyčejně obyčejný dům
Na první pohled ten dům působí neokázale až skromně; teprve prohlídka interiéru odhalí, že je v domě pět úrovní podlaží a je „prošpikován“ nejmodernějšími technologiemi.

Nový občanský zákoník: O reklamaci dnes a včera
Nový občanský zákoník přinesl některé novinky a k tomu jedno zásadní výkladové dilema také do oblasti ochrany práv spotřebitele, konkrétně do oblasti práva na uplatňování odpovědnosti z vad zboží či služeb.


Přihlašte se
nebo se zaregistrujte.

Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Stavba Web.cz

V Ostravě finišují přípravy na otevření velkého Světa techniky

iMateriály