Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 12/2015
Vyšlo: 18.11.2015
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.Krása zrozená z funkce
Když architekt Petr Skrušný uvedl kromě své adresy jako orientační bod „šedá vrata mezi 6. a 7. sloupem veřejného osvětlení“, nevěřila jsem, že se bez takového upřesnění neobejdeme. Nakonec jsme s fotografem dům opravdu minuli a já musela dohledat předtím jen letmo přečtenou SMS. Ulice na okraji Brna ani nenaznačuje, že by se za tzv. Zdí nářků, zdobenou výtvory absolventů nedalekého VUT, mohla skrývat tak kvalitní architektura...

Jemný tanec dokonalosti
Stavba na pomezí japonské architektury, hra světel a stínů, precizní řemeslné zpracování detailů, kvalitní přírodní materiály, jezírko „uvnitř“ domu. Seznamte se – rodinná vila ze studia mladých architektů Radima Babáka a Ondřeje Toboly.

Domácí spotřebiče s vysokým IQ
Moderní elektrospotřebiče odvádějí dokonalou práci samy téměř bez vašeho přičinění, a to s minimální spotřebou energie i vody. Zvládnou to dokonce, i když nejste doma. Jsou totiž velmi inteligentní.

Nostalgie rodinného zámečku
Zahrada parkového typu u rodinného zámečku v Říčanech u Prahy je založena na bohaté tradici a stylové pestrosti. Najdeme tady pečlivě upravenou francouzskou zahradu, arboretum s celou řadou vzácných dřevin i malou meditační zahradu v japonském stylu.

Královský rodokmen vánočních orchidejí
Veliké, zářivě barevné květy rodu Cattleya jsou pro mnoho lidí typickými orchidejemi a ani nechtějí věřit, že patří k těm největším a nejnápadnějším mezi orchidejemi. Jejich pěstování není žádná věda a do květu je doma dovede i naprostý začátečník.

Domy fungující na povel
Ještě před nějakými sto čtyřiceti lety lidé tleskali při rozsvícení žárovky. Elektřina a s ní velmi úzce spjatá elektronika se však „brzy“ staly samozřejmostí každodenního života. Ve většině domácností dnes najdete spoustu elektrospotřebičů, přístrojů i pomocníků ovládaných „krabičkou“. O poznání výše stojí chytré domy, které se na základě programů samy postarají o chod celé domácnosti.

Dřevěný Dům? Ale jaký?
Dřevo patří mezi stavebně nejstarší materiály a zároveň mezi ty nejmodernější. Příznivci dřeva mají na výběr ze dvou nejpoužívanějších konstrukčních systémů – stavby roubené nebo montované ze sendvičových stěnových panelů.
Přihlašte se
nebo se zaregistrujte.

Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Moderní byt

Evian v podání designéra Alexandera Wanga

Evian v podání designéra Alexandera Wanga

Dům a Byt

Ložnice pro zdravý a klidný spánek

Ložnice pro zdravý a klidný spánek

Stavba Web.cz

Obnova náměstí v Řevnicích

iMateriály

Otevřená odpověď předsedy ČKAIT Pavla Křečka na otevřený dopis

Otevřená odpověď předsedy ČKAIT Pavla Křečka na otevřený dopis