Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 7/2016
Vyšlo: 23.06.2016
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.Bydlení ve vertikále
Pro milovníka přírody a příležitostného fotografa navrhli architekti Jiří Zábran a Tereza Nová dům v podobě dřevěné věže. Atypická stavba s unikátními výhledy dokonale využívá potenciál klidného místa na svahu u lesa.

Obývací pokoj pro auto
Koníček může ovlivnit nejen život člověka a jeho rodiny, ale třeba také podobu domu, v němž bydlí. V případě automobilového závodníka o vlivnila jeho životní záliba vzhled a dispozice domu, který si nechal postavit, velmi zásadně. Za originální, přitom neokázalé a dokonale promyšlené řešení získal dům cenu vydavatelství Business Media CZ v soutěži Brick Award 2016.

Obývací pokoj 2016: méně nábytku, více pohodlí
Vybavení obývacího pokoje je zrcadlem životního stylu. Zatímco před třiceti lety byl charakterizován masivní obývací stěnou a rozlehlou sedačkou, dnes je to volný otevřený prostor spojující řadu funkcí. Seznamte se s nejnovějšími trendy z Milána.

Rajská zahrada pod zasněženými štíty
Od té doby, co na zámku Trauttmansdorff v Meranu před téměř 150 lety pobývala rakouská císařovna Sissy, si získávají město i nádherná zámecká zahrada stále větší oblibu. Dnes patří k největším a nejnavštěvovanějším italským veřejným zahradám a nebývalé kompozice rostlinných druhů tu můžete obdivovat po celý rok.

Řezané květiny
Zahrada poskytuje spoustu potěšení a jedním z nich je možnost kdykoliv si utrhnout něco pěkného do vázy. Zkušenější pěstitelé dokáží kombinovat rostliny tak, aby jim zahrádka kvetla po většinu roku a vždy měli i vhodné květy na vlastní stůl nebo do dárkové kytice pro své přátele.

SPECIÁL: Jaká okna, takový dům
Na okenní konstrukce jsou kladeny přísné funkční a technické požadavky. Kromě jiného totiž významně ovlivňují energetické náklady, tvorbu optimálního vnitřního klimatu a uživatelský komfort domu.

Jak to vidí energetický auditor
Odhaduje se, že až čtyři pětiny novostaveb jsou z pálených tvarovek, keramických tvárnic či z cihelných bloků. Pálená keramika si prostě drží své renomé, ačkoli už dávno není cihla jako cihla…

Organické bydlení
Mladí manželé si splnili sen o úsporném ekologickém bydlení v domě z přírodních materiálů s měkkými zaoblenými hranami a pecí na dřevo. Inspiraci hledali v celostní organické architektuře s principy geomantie a čínského učení feng-šuej.
Přihlaste se
nebo se zaregistrujte.

Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Moderní byt

Vydejme se vstříc otevřené obloze!

Vydejme se vstříc otevřené obloze!

Dům a Byt

Zahradnické pábení a pocit nekonečna

Zahradnické pábení a pocit nekonečna

Stavba Web.cz

Dům V plotě

iMateriály

Ministerstvo připraví nové řízení na poradce k PPP projektům

Ministerstvo připraví nové řízení na poradce k PPP projektům