Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 10/2016
Vyšlo: 27.09.2016
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.Organický dům u Mladé Boleslavi
Stavba, která zapadá do okolní krajiny, je postavena z obnovitelných stavebních materiálů, má dynamické křivky a odvážné tvary, zelenou střechu a nízkou spotřebu energie. I tak by mohly znít podmínky organické architektury. Dům na Mladoboleslavsku je bezezbytku splňuje a navíc nabízí i komfortní rodinné bydlení v klidném prostředí.

Dům se zářícím srdcem
V sousedství nového domu, který dnes představujeme, stojí již čtyři roky jiná stavba téhož autora. Napohled zcela odlišné domy spojuje základní přístup: obdobná výchozí zadání architekt řeší zcela individuálně, a přitom vždy se svým charakteristickým rukopisem.

Vila löw-Beer jako matka „tugendhatky“
Až pojedete do Brna navštívit architektonický skvost, vilu Tugendhat, nenechte si ujít sousední vilu Löw-Beer. Historie obou domů spolu totiž úzce souvisí, neboť pojí dohromady jména Löw-Beer a Tugendhat.

Vana, kterou nepřehlédnete
Vany umístěné v prostoru podtrhují relaxační funkci koupelny. Působí zajímavě mimo jiné i proto, že u nich můžeme na rozdíl od běžných van obdivovat i vnější pohledovou část. V posledních letech se tyto nevšední kusy stávají i součástí prostorných ložnic.

Laskavé spočinutí v zahradě tisíce jar
Krása japonských zahrad spočívá v jedinečném napodobování přírody, což je mimo jiné i základní rozdíl mezi východní a západní tvorbou. Zahrada v japonském stylu manželů Číhalových byla založena v krásné přírodní scenérii na západním okraji Prahy.

Pomocníci pro podzimní zahradu
Mezi každoroční podzimní práce na zahradě a v okolí domu patří důkladný úklid spojený s přípravou zahrady na zimní spánek. Pomůže vám dobré vybavení.

Nalijme si... podlahu
Podlahové stěrky a lité podlahy se „přelévají“ z průmyslových objektů do interiérů bytů a domů a nabízejí spoustu nových možností.

Střecha jako v kabrioletu
Střešní okna se výrazně projevují v energetické náročnosti a ekonomických ukazatelích užívání podkroví i domu. Především mají za úkol zajistit dostatečné množství denního světla. Ovlivňují pohodu bydlení v podkroví i celkovou funkčnost střešního pláště.

Elektřina ze slunce pro každý český dům (I.)
Fotovoltaika se díky dotačnímu programu Nová zelená úsporám (NZÚ) na období 2016–2021 a poklesu cen komponent stává v posledních letech zajímavou investicí pro majitele rodinných domů v celé ČR. V novém seriálu si na konkrétním příkladu ukážeme nejsnazší cesty k pořízení FVE na střechu rodinného domu.
Přihlášení
Newsletter
O nás
Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Moderní byt

Musíme si pomáhat!

Musíme si pomáhat!

Dům a Byt

Jedno jablko denně je nejlepší lékař

Jedno jablko denně je nejlepší lékař

Stavba Web.cz

Rozšíření tribuny v Tróji

iMateriály

Praha chystá urbanistickou soutěž na úpravy Vítězného náměstí

Praha chystá urbanistickou soutěž na úpravy Vítězného náměstí