Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 10/2014
Vyšlo: 24.09.2014
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis získal prestižní ocenění Časopis roku 2013.

Lehkou rukou ženy
Majitelce a stavitelce nového domu na severní Moravě pomohlo, že léta obchoduje se stavebním sortimentem a má přehled o technologiích i novinkách v oboru. Od svého nového bydlení si slibovala především soukromí, pohodlí a odpočinek. Na návštěvu zdařilého díla nás pozval její syn.

V duchu české přísnosti
Na první pohled zajímavý rodinný dům prozrazuje, že mladí majitelé uznávají principy moderní architektury. Ve snaze přiblížit se co nejvíce centru metropole padla jejich volba na obtížně zastavitelný pozemek, který však autoři projektu s vtipem dokázali vytěžit na maximum a jeho nevýhody proměnit v pozitiva.

Rozervaný pahorek
Obydlí pod zemí poskytuje bezpečný úkryt před nepřáteli i před nepřízní počasí a lidé si je budují již několik tisíc let. Architekti z ateliéru Bercy Chen Studio v Texasu se při navrhování atypického domu inspirovali u původních indiánských obyvatel.

Krásné podlahy pro společné chvíle
Nejvíce času doma trávíme v kuchyni a obývacím pokoji, které se v posledních letech ve většině domácností spojily v jediný funkční celek, kde vaříme, jíme, povídáme si i odpočíváme, a to nejlépe celá rodina dohromady. Víc než kdekoli jinde je zde proto důležitá atmosféra, kterou zásadně ovlivní volba podlahy.

Safari v pokoji
Děti s povahou dobrodruha milují objevování nových míst a koutů. V noci se jim z dá o odvážných výpravách do exotických zemí. Takové děti o všem potřebují pořádnou základnu pro své výboje.

Obývací pokoj pod širým nebem
Na zahradách většinou obdivujeme atraktivní kompozice rostlin, terénní úpravy, vodní prvky. Tentokrát jsme navštívili dům, kde zahrada není jen pro okrasu. Rodina zde v létě tráví mnoho času, především relaxuje, a tomu podřídila celkový „obytný“ koncept.

Šalvěje jsou princezny záhonů
Mnoho rostlin vyniká nezvyklou krásou a je to zřejmě hlavní důvod k jejich pěstování. Početná rodina šalvějí ovšem zdaleka přesahuje rámec „pouhé“ krásy.

Choulostivé místo fasády
Kvalitní výplně stavebních otvorů mohou velmi výrazně zvýšit efektivitu dobře zatepleného obvodového pláště. Při výběru okna je rozhodující součinitel prostupu tepla skla i rámu, u zasklení je pak třeba sledovat propustnost slunečního záření.

Elegantní řešení pro odpadní vodu
Pokud váš dům nelze připojit na kanalizaci, zbývá dostatek možností, jak problém s odpadní vodou řešit. Můžete si pořídit jímku a pravidelně ji vyvážet, nebo můžete odpadní vodu čistit ve vlastní čističce.


Přihlašte se
nebo se zaregistrujte.

Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Stavba Web.cz

Den architektury: Duchcovská marína

iMateriály