Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 8/2015
Vyšlo: 22.07.2015
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis získal prestižní ocenění Časopis roku 2013.Speciál REKONSTRUKCE

Mlýn jako splněný sen
Z vyhlídek hradů a zámků se zpravidla návštěvníci kochají výhledem do okolí. Na Okoři má krajina těžkého konkurenta: mlýn v podhradí přimknutý přímo k jeho mohutnému opevnění. Pohled z hradu na zrekonstruovanou stavbu a upravenou zahradu totiž fascinuje snad každého.

Kopie s přidanou hodnotou
Kopírování není dnes v architektuře považováno za přednost, některé výjimky ale potvrzují pravidlo. Vila bankovního ředitele Eduarda Münze, postavená v r. 1926 v brněnské čtvrti Pisárky, prošla v uplynulých desetiletích řadou velkých změn a téměř podlehla zubu času. Nyní znovu povstala ve své autentické kráse. Byla však upravena tak, aby se v ní dalo pohodlně bydlet i dnes.

Ze staré podlahy krásná nová
Po odstranění staré podlahové krytiny na vás může čekat celá řada nevítaných překvapení. Záleží samozřejmě na tom, zda jde o podlahu v přízemí podsklepeného či nepodsklepeného domu, nebo je v patře či v podkroví. Pokusíme se naznačit, s čím vším se můžete setkat a jak to řešit.

Bydlení pod nebem
Kdysi nouzové řešení, dnes luxus. Dříve se tomu říkalo bydlení na půdě, dnes jsou pojmy jako podkrovní byt či půdní vestavba zdrojem obdivu a touhy mnoha lidí. Za vše mluví fakt, že se o podobné bydlení zajímají i ti, kteří mají svůj bytový problém vyřešený.

Pravidla rekonstrukce zahrady
Ne všechny zahrady byly zakládány zcela odborně, často bývá opomenuta účelnost zahrady nebo se nároky majitelů časem mění. Potom přichází na řadu rekonstrukce stávající zahrady. Možnosti moderní zahradní architektury jsou takřka nevyčerpatelné, totéž platí o kompozici zahrady. Proto se zcela jistě vyplatí konzultovat její budoucí podobu s odborníky.

Příběh Toničky – Jak se ze zchátralé vily stala víla
Prvorepubliková kráska jménem Tonička. Vila Tonička, postavená ve třicátých letech minulého století na okraji Prahy, po náročné rekonstrukci omládla a zkrásněla. Její postupnou proměnu jste měli příležitost sledovat na stránkách našeho časopisu déle než rok díky pečlivé dokumentaci nových majitelů, kteří se přestavbě věnovali doslova tělem i duší. Jejich příběh je pro všechny, kdo se chtějí vydat podobnou cestou, cennou zkušeností.
Přihlašte se
nebo se zaregistrujte.

Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Moderní byt

Stolky Anatole a Eugénie na Maison et Objets 2015

Stolky Anatole a Eugénie na Maison et Objets 2015

Dům a Byt

Průvodce typy velkoformátových dveří

Průvodce typy velkoformátových dveří

Stavba Web.cz

Zámecká lázeň

iMateriály

Lindab získal akvizicí společnost MP3

Lindab získal akvizicí společnost MP3