Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 11/2014
Vyšlo: 21.10.2014
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis získal prestižní ocenění Časopis roku 2013.

Probuzená funkcionalistická kostka
Dům ve starší pražské čtvrti navrhl ve 30. letech minulého století architekt Bíba. „Kostka“ porostlá zeleným přísavníkem nijak výrazně neprojevovala svůj funkcionalistický původ. Přesto se architekti z Ateliéru 6 snažili při rekonstrukci respektovat její ráz.

Vpřed v čase, vstříc prostoru
Na svahu s unikátním výhledem na německé město Warburg vyrostl moderní rodinný dům, na jehož překvapivém konceptu se podílela snaha maximálně využít jedinečné místo, předběhnout dobu a „zapojit do hry“ nejmodernější konstrukce a energeticky úsporné technologie.

Výměna životních kulis
Pohádky se mohou stát skutečností nejen ve filmových ateliérech a na divadelních prknech. Dokládá to příběh majitelů pohodlného bungalovu zasazeného do upravené zahrady kousek od Prahy. Že se však jejich sen uskuteční do puntíku, nečekali ani manželé, pro něž je divadlo a film každodenní profesí.

Otevřené schodiště
Schodiště coby konstrukční prvek musí splňovat řadu ergonomických, technických a bezpečnostních požadavků. Pokud se stane přímou součástí interiéru, technika povýší do kategorie estetiky.

Pokoj pro hravý věk
V předškolním a mladším školním věku si děti ještě hodně hrají. Potřebují soukromí, ale i prostor pro své kamarády a vybavení, které jim umožní rozvíjet fantazii, bude praktické a odolá náporu dětské energie. Poradíme vám, jak na to.

Trávník ve stylovém rámu
Spojíme-li tři menší trávníkové plochy, vhodně je orámujeme a doplníme výtvarnými prvky, máme další obývací pokoj, který navazuje na svébytnou prvorepublikovou architekturu domu.

Zdroj živin pro zahradu
Nezbavujte se cenného organického odpadu a kompostujte. Kompost je jeden z hlavních přírodních prostředků ke zlepšování půdy a pečuje o dobré zdraví zahrady.

Plánujeme zimní zahradu
Na podzim se déšť a plískanice střídají se sluncem. Přesto že je přes den ještě příjemně teplo, večerní sklenku vína si už na terase kvůli lezavému chladu nevychutnáte. Existuje ovšem příjemné řešení – investujte do zimní zahrady.

Krbová kamna zatopí snadno a rychle
Současná krbová kamna jsou nejrychlejším zdrojem tepla a mají i řadu výhod, které bychom u krbů marně hledali.


Přihlašte se
nebo se zaregistrujte.

Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Stavba Web.cz

CIUR oceněn titulem Stavební firma roku 2013 v kategorii střední stavební firma

iMateriály

Konference Regenerace bytového fondu a staveb občanské vybavenosti

Konference Regenerace bytového fondu a staveb občanské vybavenosti