Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 2/2016
Vyšlo: 27.01.2016
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.V souladu s beskydskou přírodou
Marcela Krplová, ředitelka soutěže Česká Miss, říká, že měla dost zajímavých nabídek na bydlení v Praze i jinde, ale Beskydy by za nic nevyměnila. V jejich podhůří si s partnerem postavili dům, který beze zbytku splňuje jejich představy o ideálním bydlení a zároveň dokonale souzní s okolní přírodou. Cesta k němu ale nebyla jednoduchá...

Čtyři domy v jednom
Čtyři vzájemně navazující hmoty propojené podélnou osou vytvářejí dojem soustavy domečků zasazené do svažitého pozemku. Nekonvenční stavba v prostředí Moravskoslezských Beskyd skýtá nádherné výhledy na vrcholy Lysé hory a Smrku, jež hrají důležitou roli také v interiéru. „Dům stojí na jedné z nejkrásnějších parcel, se kterou jsme dosud pracovali,“ říká Michal Janáč ze studia Master Design.

Nové trendy v interiéru
Interiérový design se vyvíjí ruku v ruce s proměnami životního stylu. Nabízí nejmodernější komfort a zároveň se ohlíží po osvědčených tradičních hodnotách. Osciluje mezi praktickým užitkem a fantazií, mezi technikou a přírodou. Pro inspiraci vám přinášíme čtyři aktuální trendy, které navrhli přední designéři z oboru a byly představeny veřejnosti na veletrhu Heimtextil 2016.

Horským řečištěm v malebné krajině
Rozsáhlá přírodní zahrada s umělým řečištěm, mokřadem, vodopády, kašnou, jezírky a potoky nabízí jedinečnou atmosféru podtrženou šuměním lesů a vody v absolutní jednotě s ok olní přírodou i s nevšední architekturou rodinného domu.

Zimní zahrada do chladného počasí
Plánování a návrh konstrukce zimní zahrady jsou přímo závislé na tom, jak bude využívána a jaké v ní tudíž budou následně panovat teplotní a vlhkostní poměry. Nabízí nám skvělou možnost propojení domu s přírodou a rozšíření našeho životního prostoru. Je tomu tak i v zimě?

Seriál – hledání ideálu, 1. díl
Bydlení v rodinném domě poskytuje soukromí a intimitu. Není se tedy co divit, že spousta lidí touží po vlastní střeše nad hlavou. Dlouhá a složitá je však cesta za splněním takového snu.

(Mikro)klima v domě z cihel
Kdo by nesnil o moderním a úsporném bydlení? Domy ale nestavíme proto, abychom v nich složitě a za každou cenu šetřili energiemi, ale abychom v nich pohodlně a zdravě žili.

Vítězné větrné čerpadlo
Mezinárodní soutěž E.ON Energy Globe Award oceňuje projekty a inovativní nápady v oblasti životního prostředí a úspor energií. V sedmém ročníku této soutěže zvítězil v kategorii Kutil roku projekt unikátního zařízení pro čerpání a čištění vody za využití větrné energie.
Přihlašte se
nebo se zaregistrujte.

Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Moderní byt

Nábytkové sestavy jako nástěnné puzzle

Nábytkové sestavy jako nástěnné puzzle

Dům a Byt

Valentýnské stolování: Něžně i vášnivě

Valentýnské stolování: Něžně i vášnivě

Stavba Web.cz

Dům v korunách stromů

iMateriály

Novostavba v historickém centru Brna

Novostavba v historickém centru Brna