Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 3/2015
Vyšlo: 18.02.2015
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis získal prestižní ocenění Časopis roku 2013.DŮM ROKU 2015: VÝSLEDKY SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ TYPOVOU A INDIVIDUÁLNÍ STAVBU ROKU
Nejvyšší počet čtenářských hlasů a Titul Dům roku 2015 získal typový rodinný dům Classic II (soutěžní kód T15), který dodává společnost Canaba, a. s.

Nejkrásnější výhled
Výhled na green z vlastní ložnice je pro golfistu rájem. Což teprve, když za upraveným parkem zapadá letní slunce. Elegantní dům inspirovaný životem na Novém Zélandu připomíná vily z rozlehlých přímořských plání. Na rozdíl od nich nestojí v blízkosti pláže, ale v české krajině nedaleko Prahy.

Zvenku jednoduchý, uvnitř výjimečný
Mladí manželé vsadili na současný trend a zvolili bydlení v dosahu přírody na okraji hlavního města. Svěží vzhled dodal domu architekt, který propojil ve svém návrhu studený kov s dřevem a dokonale sladil všechny části moderního domu se zahradní architekturou.

Stěna jako šperk
Stěny svého obydlí zkrášlovali již naši předkové ve starověku. Dali jim tak jedinečnost, dominanci a punc luxusu. Moderní technologie nabízejí bohatou škálu stěrkových povrchových úprav, které se oproti dobám minulým snáze aplikují, jsou originální, odolné a „poradí“ si i se zakřivenými či členitými plochami.

Zelený vějíř
Vybudovat zahradu s dostatkem soukromí u jednoho ze čtyř řadových domů postavených netypicky do vějíře si vyžádalo notnou dávku invence. Přestože půdní i klimatické podmínky nebyly nijak zvlášť příznivé, výsledek je impozantní.

Nebojte se problematických pozemků
Při stavbě domu jistě neprohloupíte, pokud budete uvažovat zároveň o zahradě. Pomoci zorientovat se vám mohou zkušení architekti a projektanti. Tentokrát jsme oslovili specialistku na zahrady a zahradní architekturu.

Střešní okno v souvislostech
Střešní okna jsou součástí střešního pláště, velmi výrazně ovlivňují energetickou náročnost a tím ekonomické ukazatele užívání podkroví i domu. Jejich vlastnosti a technické parametry rozhodují o kvalitě bydlení.

Domy, které rostou v lese
Pokud v povědomí odborné a samozřejmě i laické veřejnosti ještě stále přežívá dělení na „cihláře“ a „betonáře“, dnes už chtě nechtě musí obě kategorie zainteresovaných respektovat i „dřevaře“. Domy postavené z dřevených prvků mají spoustu reálných podob.

Nechte topit přírodu
Tepelná čerpadla získala zasloužené přední místo mezi ekologickými zdroji energie pro domy všech typů a konstrukcí. Na trhu je jich celá řada. Otázkou zůstává, jak si vybrat to pravé.
Přihlašte se
nebo se zaregistrujte.

Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Stavba Web.cz

Benedikt Markel: Parfumerie el nino parfum

iMateriály

Přestavba hvězdonického mostu na D1 může vyjít na 180 miliónů korun

Přestavba hvězdonického mostu na D1 může vyjít na 180 miliónů korun