Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 5/2016
Vyšlo: 27.04.2016
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.Prsten Zapadlý do krajiny
Stavby s minimem pravých úhlů nejsou v našich končinách úplně běžné, proto každá taková stavba vzbuzuje zaslouženou pozornost.

S puncem Syrovosti
Přiznané konstrukční prvky v interiéru, přímá řešení bez designového obalu, syrová stavba nezjemněná okrasnou zelení – nízkoenergetická dřevostavba z pera architekta Michaela Kocycha navazuje na industriální charakter ostravského předměstí, přesto že okolní domky se snaží spíše o opak. Svou drsnější atmosférou dává vyniknout užitným kvalitám a kráse jednoduchého objektu.

Dveře překračující limity
I mezi dveřmi najdeme rekordmany. Ať už jde o funkční vlastnosti, rozměry či jiné parametry, výrobci neustále posouvají hranice toho, jaké mohou dveře být a co vše dovedou.

Zarámovaná krajina snů
Zahrada parkového typu u moderní vily na hranici s Německem nabízí nádherný výhled na hřebeny Lužických hor. Je ukázkou znamenitého jednotného konceptu rodinného domu a zahrady v souladu s okolní přírodou.

Inteligence ve stínu
Stínění už dávno není jen o záclonách a okenicích. Dnes už jsou běžnou součástí inteligentní domácnosti zaříz ení, která dovedou efektivně a řízeně pracovat se stínicí technikou tak, že se zlepšuje nejenom vnitřní klima a uživatelská pohoda, ale jde i o citelný přínos v úsporách energií.

STAVBA SPECIÁL: Střecha – vrchol Stavebního díla
Střecha garantuje komfort bydlení. Stará se o tepelnou stabilitu budovy a chrání ji před povětrnostními vlivy. Kromě toho slouží také jak o „nosič“ dalších provozních prvků – vikýřů, střešních oken, solárních panelů, antén, odvodňovacího systému atd. Kvalitu a životnost střechy ovlivňuje konstrukce krovu, skladba střešního souvrství a výběr krytiny.

S důrazem na zdravé vnitřní prostředí
Návrat k obecně platným pravdám praktikuje v projektu vlastního domu inženýr Libor Hrouda. Zdravé vnitřní prostředí zohledňuje už při návrhu rodinného domu a velký důraz klade na výběr materiálů a zařízení. Vše pak v praxi ověřuje přístrojem na měření negativních kyslíkových iontů.
Přihlašte se
nebo se zaregistrujte.

Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Moderní byt

Tipy, jak vybrat tu správnou domácí pekárnu

Tipy, jak vybrat tu správnou domácí pekárnu

Dům a Byt

Jehněčí kolínko na červeném víně

Jehněčí kolínko na červeném víně

Stavba Web.cz

Praha si nechá vypracovat materiál rozvoje okolí stanic metra

iMateriály

Brno hledá projektanta na Janáčkovo kulturní centrum

Brno hledá projektanta na Janáčkovo kulturní centrum