Půdorys přízemí: 1) hala 2) WC 3) pokoj 4) obývací pokoj + jídelna 5) kuchyň 6) sklad 7) krytá terasa. Půdorys podkroví: 1) galerie 2) koupelna + WC 3, 4, 5)  pokoj 6) balkon.

Technické údaje

Zastavěná plocha

89,25 m²

Užitná plocha

137,61 m²

Konstrukce

železobetonová základová deska, masivní rámová dřevěná konstrukce, sendvičový obvodový plášť, dřevěný krov, dřevěné schodiště

Výplně otvorů

plastová okna HOKO, dveře do obložkových zárubní

Vytápění

ústřední teplovodní systém, plynový kotel
Odhadovaná cena stavby 3 500 000 Kč

Olympionik Jan Železný: Při stavbě rodinného domu musíte myslet dopředu

Jan Zelezny ve svem domeCo pro vás znamená domov a čemu se doma nejraději věnujete?

Hodně cestuji, zhruba dva měsíce v roce trávím v zahraničí. Doma proto pobývám velmi rád, je to mé nejoblíbenější místo. Rád odpočívám na zahradě při dobrém víně a grilování, a hlavně se snažím maximálně věnovat své dvouleté dceři, která má spoustu energie.

Jaké jste měl představy a požadavky na nový dům?

Vycházel jsem ze zkušeností, které jsem získal při stavbě předchozího domu. Především jsem kladl důraz na rychlou výstavbu, která nezabere mnoho času, na komfort, který dům poskytne, a na kvalitu provedení. Hledal jsem osvědčeného a ekonomicky silného dodavatele, který má na našem trhu renomé a zkušenosti a poskytne záruku dobrých a komplexních služeb. Rozhodně jsme nechtěli trávit čas dalšími víceprácemi a dodělávkami, které jsou u nás noční můrou snad každého, kdo staví rodinný dům.

K zásadním požadavkům patřila nízká spotřeba energie na provoz domácnosti. Co se týče architektury a stylu, na základě předchozích zkušeností jsme si představovali středně velký účelně řešený dům spíše klasického vzhledu, kde bude dost místa pro děti, prostor pro relaxaci i pro hosty. Dům, který poskytne příjemné zázemí, ale nebude nás příliš zaměstnávat náročnou údržbou.

Čím vás zaujala nabídka společnosti HAAS FERTIGBAU?

Poohlížel jsem se na internetu, v katalozích a časopisech. V okolí místa, kde jsem dříve bydlel, stála řada domů od společnosti HAAS FERTIGBAU, přesvědčily mě dobré reference. Kromě rychlé montáže a vynikajících nízkoenergetických parametrů nám vyhovovala velikost i dispoziční uspořádání. Máme rádi volné prosvětlené prostory, a proto se nám velmi líbil obývací pokoj otevřený do zahrady. Další argument „pro" byla variabilita konstrukce, upravit dispozici podle našich představ nebyl problém a nebude ani v budoucnu. Systém montované dřevostavby umožňuje snadnou a rychlou rekonstrukci a změnu dispozice podle aktuální rodinné situace.

Oštěpař Jan ŽeleznýZasahovali jste do projektu?

Zvětšovali jsme rozměry obytných místností, přidali jsme zimní zahradu, nad garáží jsme si přáli rovnou střechu, aby bylo možné zde vytvořit travnatou terasu pro relaxaci. Při stavbě domu považuji za důležité uvažovat z dlouhodobého hlediska, počítat s možnými budoucími změnami.

Vybírali jste si sami materiály do interiéru?

Máme rádi přírodní materiály a vše jsme osobně vybírali předem včetně podlah, dveří, obkladů do koupelen atd. Uplatnila se tu především ženská ruka mé přítelkyně, myslím, že ženy mají v tomto směru větší cit a lepší představivost. Stěny jsme původně zvolili bílé, barvy v interiéru se postupně měnily podle nábytku a dalšího vybavení.

Splnil dům vaše očekávání?

S novým bydlením jsme absolutně spokojeni, splnily se naše požadavky na trvanlivost, kvalitní provedení, nízkou spotřebu energie i příjemnou atmosféru. Dobře se v domě cítit považuji za důležitější než se předvést před sousedy či známými. A za nejdůležitější považuji to, co hezkého doma prožijete.

Kontakt

HAAS FERTIGBAU

Černokostelecká 143, Praha 10

tel.: 281 000 111

www.haas-fertigbau.cz

Sídlo společnosti

Chanovice 102, Horažďovice