Milí čtenáři! Již poosmnácté jste společně s námi v každoročně vyhlašované soutěži o titul Dům roku vybírali dům, který se vám nejvíce líbí. O vaši přízeň se ucházelo 39 soutěžících v kategorii Individuální domy a 19 domů typových. Přinášíme vám výsledky čtenářské ankety, seznámení s hlasováním odborné poroty a výsledek internetového hlasování čtenářů a čtenářské soutěže o věcné ceny.

Absolutně nejvyšší počet čtenářských hlasů a titul Dům roku 2013 získal montovaný typový dům Classic společnosti CANABA, který soutěžil pod označením T 16.V internetové anketě získal v kategorii typových domů nejvíce hlasů nízkoenergetický typový bungalov Zuzka, postavený podle projektu společnosti Thermo Plus. 

V kategorii individuálních domů zvítězil na internetu bělostný dům Radomíra Grafka a Zdeňka Navrátila s velkorysým prosklením, který soutěžil pod označením I 04.

Složení odborné poroty

Do odborné poroty v letošním roce zasedli Tomáš Tkačík, generální ředitel společnosti Business Media CZ, Jitka Pálková a Petr Saulich, redaktoři časopisů Můj dům a Rodinný dům, architekti Pavel Horák, Petr Vágner a David Kraus, který byl předsedou poroty.

Hlasovat jste mohli v článku: ANKETA: Dům roku 2013!

Výherci čtenářské soutěže

V internetové anketě získal v kategorii typových domů nejvíce hlasů nízkoenergetický typový bungalov Zuzka, postavený podle projektu společnosti Thermo Plus.Ke čtenářské anketě Dům roku tradičně patří také soutěž o věcné ceny, poukazy na nákup zboží v koupelnovém studiu SIKO – koupelny. V letošním roce vyhrávají čtenáři Martina Matyášová z Veselíčka (poukaz v hodnotě 20 000 Kč), Tomáš Kus z Brna (poukaz v hodnotě 30 000 Kč) a Kateřina Tomčíková z Prahy 3 (získává poukaz na nákup zboží v hodnotě 50 000 Kč).

Výherci ročního předplatného časopisu Můj dům za hlasování prostřednictvím internetu jsou: Vojtěch Kůra, Jan Křenek, Lukáš Ráček, Nguyen Bach, Katrin Pflugová, Eva Šupíková, Kristýna Matejovič Johnová, Martina Svobodová, Dušan Krasnec a Miroslav Šin.

Výherci ročního předplatného časopisu Rodinný dům za hlasování prostřednictvím internetu jsou: Petr Tomek, Petr Zoubek, Hana Barone, Jitka Bulošková, Ondřej Matějů, Simona Grafková a uživatelé s emailem draha.safarova@gmail.com, emenke@web.de, tompf@seznam.cz a soggal@post.cz.

Všichni výherci budou o výhře informování prostřednictvím emailu.

Blahopřejeme, děkujeme vítězům i všem ostatním čtenářům za jejich hlasy a těšíme se na další kolo soutěže v roce 2014!

Hlasování čtenářů

Kategorie typové domy

Kategorie individuální domy

Absolutně nejvyšší počet čtenářských hlasů a titul Dům roku 2013 získal montovaný typový dům Classic společnosti CANABA, který soutěžil pod označením T 16. Nejvíce čtenářských hlasů obdržel dům se soutěžním kódem I 39, který navrhl architekt Ondřej Kramoliš. Dům byl realizován stavebním systémem VELOX.
1. místo: Dům roku 2013 1. místo
Absolutně nejvyšší počet čtenářských hlasů a titul Dům roku 2013 získal montovaný typový dům Classic společnosti CANABA, který soutěžil pod označením T 16.  Nejvíce čtenářských hlasů obdržel dům se soutěžním kódem I 39, který navrhl architekt Ondřej Kramoliš. Dům byl realizován stavebním systémem VELOX.
Druhý nejvyšší počet hlasů ve čtenářské anketě náleží domu Zuzka, postavenému podle projektu společnosti Thermo Plus. Druhým nejúspěšnějším domem se podle názoru čtenářů stal projekt Radomíra Grafka a Zdeňka Navrátila, který soutěžil pod označením I 04.
2. místo 2. místo
Druhý nejvyšší počet hlasů ve čtenářské anketě náleží domu Zuzka, postavenému podle projektu společnosti Thermo Plus. Druhým nejúspěšnějším domem se podle názoru čtenářů stal projekt Radomíra Grafka a Zdeňka Navrátila, který soutěžil pod označením I 04.
Na třetím místě se umístil typový dům Lyra Plus (soutěžní kód T 06), který podle projektu společnosti G Servis CZ realizovala firma Natur House. Třetí místo získal dům se soutěžním kódem I 18. Navrhli architekti Petr Nosek a Ivana Nosková Raffaelová.
3. místo 3. místo
Na třetím místě se umístil typový dům Lyra Plus (soutěžní kód T 06), který podle projektu společnosti G Servis CZ realizovala firma Natur House. Třetí místo získal dům se soutěžním kódem I 18.
Navrhli architekti Petr Nosek a Ivana Nosková Raffaelová.

Hlasování odborné poroty

Kategorie typové domy

Kategorie individuální domy

Jako nejlepší typový dům vybrala odborná porota montovanou dřevostavbu Minor (soutěžní kód T 17, dodavatel společnost Atrium). Střízlivý design se pojí s účelnou dispozicí, přizpůsobenou poloze ve strmém svahu a individuálním potřebám majitelů domu. V kategorii Individuální domy zvítězil dům se soutěžním označením I 06, postavený podle návrhu architekta Libora Chovance. Vyniká citlivým zakomponováním do svahu, střízlivě elegantní architekturou a zajímavým použitím materiálů.
1. místo 1. místo
Jako nejlepší typový dům vybrala odborná porota montovanou dřevostavbu Minor (soutěžní kód T 17, dodavatel společnost Atrium). Střízlivý design se pojí s účelnou dispozicí, přizpůsobenou poloze ve strmém svahu a individuálním potřebám majitelů domu. V kategorii Individuální domy zvítězil dům se soutěžním označením I 06, postavený podle návrhu architekta Libora Chovance. Vyniká citlivým zakomponováním do svahu, střízlivě elegantní architekturou a zajímavým použitím materiálů.
Typový dům Constance společnosti Bahal, který soutěžil s kódem T 07, se vyznačuje účelnou variabilní dispozicí, kterou lze upravit na dvougenerační bydlení, a moderním vzhledem. Proto získal 2. místo. Druhým nejlepším domem byl zvolen dům se soutěžním kódem I 36, jehož autorem je architekt Svatopluk Sládeček. Odbornou porotu zaujalo originální řešení domu na mimořádně malé parcele a odvážné použití materiálů na fasádě.
2. místo 2. místo
Typový dům Constance společnosti Bahal, který soutěžil s kódem T 07, se vyznačuje účelnou variabilní dispozicí, kterou lze upravit na dvougenerační bydlení, a moderním vzhledem. Proto získal 2. místo. Druhým nejlepším domem byl zvolen dům se soutěžním kódem I 36, jehož autorem je architekt Svatopluk Sládeček. Odbornou porotu zaujalo originální řešení domu na mimořádně malé parcele a odvážné použití materiálů na fasádě.
Na třetím místě se umístil typový dům Lyra Plus (soutěžní kód T 06), který podle projektu společnosti G Servis CZ realizovala firma Natur House. Třetí místo získal dům soutěžící pod označením I 20 za svěží výtvarné řešení, které odlehčuje hmotu stavby. Autorem je Ing. arch. Michael Hofman.
3. místo 3. místo
Na třetím místě se umístil dům Lyra Plus, který postavila společnost Natur House podle projektu společnosti G Servis CZ (soutěžní kód T 06). Velmi jednoduchá, ale nadčasová stavba se sedlovou střechou nabízí pohodlné bydlení za přijatelnou cenu. Třetí místo získal dům soutěžící pod označením I 20 za svěží výtvarné řešení, které odlehčuje hmotu stavby. Autorem je Ing. arch. Michael Hofman.

text: Můj dům, foto: archiv

logo MessengerPoslat Messengerem