Omrzela se vám vaše kuchyňská linka a zatoužili jste po nové? Pořízení kompletní kuchyně je ovšem docela nákladná záležitost. Leckoho proto může napadnout, zda by nestačilo dopřát staré kuchyni nová, krásnější dvířka.

Výměna dvířek za jiná podle poslední módy není samozřejmě technicky žádný problém, má však svoje úskalí. „Hrany u stávajících kuchyňských skříněk zůstanou samozřejmě v původním dekoru, a když pak změníte jenom dekor dvířek, může to vypadat všelijak,“ připomíná Aleš Kloc, spolumajitel firmy Agave nábytek.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

celý text

Zajímavé střídání pozitivu a negativu grafického motivu.Úprava dekoru hran pak může celou záležitost nečekaně prodražit. Výrobce současných kuchyní na míru také upozorňuje, že ani kování u starších kuchyní už nemusí vyhovovat dnešním nárokům; někdy je například lepší vyměnit celé zásuvky než jen jejich čílka. „Je to ale kus od kusu – stará prvorepubliková kuchyň může leckdy dobře sloužit dodnes,“ uznává odborník.

Ze starého originální

Relativně snadný a přitom originální způsob, jak ze starého nábytku udělat nový, představuje metoda zvaná overface, s níž přišla před nedávnem společnost Trachea. Umožňuje zásadní proměnu povrchu nábytkových dvířek a dalších pohledových ploch v interiéru, tedy nejenom kuchyní. Ve zkratce jde o digitální potisk na povrchu hladkých nábytkových dvířek a dalších plošných materiálů.

Více článků z rubriky KUCHYNĚ na www.dumabyt.cz.

Kosmetika pro nábytek

Dekor si můžete zvolit jakýkoliv, od jednoduchých grafických motivů až po fotografie z rodinného alba.Overface můžeme doslova chápat jako další vrstvu „obličeje“ nábytku. Digitální potisk ve fotorealistické kvalitě totiž dokáže udělat z běžného kusu nábytku doslova umělecké dílo. Tím se navíc otevírá prostor pro originalitu a kreativitu každého z nás, protože tato metoda propůjčuje interiéru styl v takové míře, jaká dosud nebyla využita.

Styl podle libosti

Máte rádi styl Provence? Nechte si nábytek opatřit motivem polí s levandulí. Zhlédl se váš potomek v některém z dětských filmových hrdinů či hrdinek? I jemu můžete udělat nyní radost, když jeho komodu opatříte obrázkem jakékoli známé postavičky. Jste příznivci vysoce moderního stylu bydlení? Pak může navrhnout váš bytový designér, nebo i vy sami, jakýkoliv elegantní, luxusní a originální motiv. Žádné touze ani přáním se zde meze nekladou, jedinou podmínkou je potřebná kvalita grafiky nebo fotografického snímku. Pak už nic nebrání tomu, aby se na hladké nebo frézované povrchy dal vybraný motiv natisknout.

Overface zlepšuje i odolnost a trvanlivost nábytku.Možnosti potisku

Digitální technika potisku je výjimečná nejen z hlediska designu, ale také kvalitním technickým zpracováním. Vyspělé postupy a techniky tisku totiž zaručují stálost barev. Po úpravě overface se navíc rapidně zvýší odolnost povrchu nábytku vůči běžnému mechanickému poškození, protože se potisk nakonec fixuje pomocí finálního laku vytvrzeného pomocí UV záření. Novou tvář bydlení tak může získat nejenom kuchyně, ložnice nebo obývací pokoj, ale prakticky jakýkoliv prostor v domě či bytě.

Velikost potištěné plochy

Potištěná fólie na čele koupelnových dvířek sladěná s podlahou.V případě, že byste chtěli potisknout extrémně velkou plochu, není to neřešitelná situace. Metoda overface dokáže digitálně potisknout plochy o velikosti až dvakrát tři metry, navíc si v případě potřeby dokáže poradit i s většími plochami, a to přesným napojováním motivů na jednotlivých dílech.

Standardní nabídka

Pokud se vám nechce zdobit si nábytek vlastními fotografiemi či vámi dodanými motivy, můžete si vybrat z více než šedesáti dekorů fólií ze stálé nabídky společnosti Trachea. Nabídka je rozdělena do pěti charakteristických řad. Řada Standard zahrnuje prověřené evergreeny z oblasti dekorů dřeva. Řada Trendy obsahuje módní dekory a s módou se také vyvíjí a mění.

! Prohlédněte si on-line NEJVĚTŠÍ KATALOG RODINNÝCH DOMŮ !

Změnu povrchu nábytku můžete díky metodě overface provádět pokaždé, když vás podoba vašeho interiéru začne nudit, a nemusíte přitom utrácet statisíce za nový nábytek.Trendy lesk

Odráží oblibu lesklých povrchů v oblasti bytového designu. Trendy exclusive představuje osobité, výjimečné a luxusní dekory hodící se pro tvorbu nevšedních interiérů. Zajímavou možností finální povrchové úpravy je tzv. patinace, kdy nová dvířka získají vzhled nábytku opotřebovaného věkem a užíváním. Některé dekory dřevin lze také dodatečně upravit lakováním, protože lesklá úprava dřevodekorů je velmi zajímavá a výsledek je skutečně nevšední.

text: Adam Krejčík, foto: archiv

celý článek