Pohyb potřebujeme všichni. Ne každému z nás však vyhovuje navštěvovat veřejná zařízení určená ke zdokonalování fyzické kondice. Někdo to nestíhá, jiného zase odrazuje představa místnosti plné propocených snaživců. Před pomůckami pro domácí fi tness však neobstojí už žádné výmluvy…

Ani ty o malém bytě nebo nevzhlednosti cvičebního náčiní. Prodejci totiž nabízejí mnoho cvičebních strojů, které lze jednoduše složit a uklidit z dohledu. Komu to nestačí, může si pořídit multifunkční nábytek, který kromě cvičení poslouží také jako křeslo nebo pohovka, čemuž odpovídá svým vzhledem.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Ale především si stále více výrobců uvědomuje, že pokud chtějí své produkty dostat do prostorných a luxusních bytů těch nejnáročnějších zákazníků, musí je nabídnout v takovém designu, za který se majitel nebude stydět a naopak jím podtrhne svůj vytříbený vkus… 

Více článků z rubriky INTERIÉR na www.dumabyt.cz nebo www.modernibyt.cz.

Čím se vybavit

Sneaker slouží jako trampolína a míč na cvičení, design Giovanni Levanti, cena 30 775 Kč (CAMPEGGI).Pokud byste po funkční stránce chtěli alespoň částečně simulovat skutečné fi tness centrum, potřebujete především trenažér pro vytrvalostní aktivitu (rotoped, crossový, veslařský nebo běžecký trenažér, ergometr apod.), zvyšující fyzickou zdatnost a posilující kardiovaskulární systém, a stroj nebo pomůcky pro posilování svalů (tzv. posilovací věž, posilovací lavice, činky atd.).

Nabídka je skutečně široká a zkušení prodejci by vám měli být schopni poradit, která pomůcka je pro vás nejvhodnější. Samozřejmostí je, že byste měli nakupovat pouze u autorizovaných prodejců a při nákupu si ověřit, jestli všechny výrobky prošly zkouškami kvality a bezpečnosti podle nejpřísnějších evropských norem.

Pomůcky pro posilování

– posilovací lavice
– posilovací věže
– hrazdy a bradla určené pro posílení horní části těla
– činky a kotouče
– vibrační posilovací stroje
– doplňky pro lehké posilování (např. švihadlo, posilovací kleště, body shaper)

Stojan Loft pro tři páry činek, nerezová ocel a masivní ořech, cena 28 030 Kč (HOCK).Kam s nimi?

Místnost, ve které cvičíte, by měla být především dobře větraná, dostatečně osvětlená a na podlaze by neměl být koberec. Nic víc není potřeba, proto platí, že pokud cvičíte pouze pro udržení dobré kondice a se svými výkony to nepřeháníte, je zbytečné budovat rovnou vlastní tělocvičnu. Za stejné peníze totiž lze pořídit skutečně kvalitní přístroje, které svým designem kopírují současné trendy v oblasti interiérového designu, a proto je lze směle umístit třeba rovnou do hlavního obytného prostoru.

Pomůcky pro aerobní cvičení

– rotopedy a ergometry ( rotopedy řízené počítačem)
– recumbenty ( horizontální rotopedy)
– veslařské trenažéry
– běžecké trenažéry
– crossové trenažéry ( eliptické trenažéry)
– cyklotrenažéry
– steppery

Nabídka je skutečně široká a zkušení prodejci by vám měli být schopni poradit, která pomůcka je pro vás nejvhodnější.Některá zařízení jsou vybavena dokonce virtuálním osobním trenérem a nabízejí množství aktivit, které byste v klasickém fi tcentru nestačili za předplacený čas obejít. V případě, že opravdu nemáte místa nazbyt, existuje široká nabídka strojů, které lze snadným pohybem složit a zasunout třeba pod postel. Další možností je vybrat si takovou aktivitu, jako je například jóga, ke které vám bude stačit obyčejná podložka a tělo přitom protáhnete a posílíte stejně dobře.

text: Jana Polomová, foto: archiv

logo MessengerPoslat Messengerem