Pro všechny, kdo mají rádi déšť a nevadí jim mokré vlasy ani obličej, tu jsou hlavové sprchy. Čím dál lépe vypadají a stále věrněji imitují vodopády, mrholení i letní průtrž mračen.

Hlavová sprcha ze série 100 (ZAZZERI) v provedení kartáčovaná ocel, rozměr 42,5 x 10 cm, cena 31 920 Kč, AQUA TRADE.Hlavové sprchy se dnes už definitivně přesunuly z kategorie očista do segmentu wellness. Nepoužívají se zpravidla samy o sobě, protože k hlavním trendům patří kombinování a vytváření sprchových souprav. Zatímco potřebám osobní hygieny vyhovíte pomocí ruční sprchy, hlavová sprcha má spíš relaxační poslání.

Její specifika se tak mohou zdůraznit, což vede k experimentování s designem. Průměr se zvětšuje a s ním i množství trysek, rozšiřuje se nabídka wellness funkcí. Samozřejmostí je přepínání mezi různými druhy proudu vody od jemného mrholení přes osvěžující jehličkový proud, masážní scrub, tropický déšť, perlivé šampaňské, až po vodopád.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Komfort i úspora

Sprcha ze série York (BOSSINI) se směrově nastavitelným difuzérem, nerezová ocel, cena dosud nebyla stanovena, MONDO CERAMICA.To, že se sprchování může stát luxusním zážitkem, neznamená, že by přestávalo být úspornější než koupání. Nové technologie šetří vodu pomocí promyšleného omezení průtoku, speciálních proudových trysek a přimícháváním vzduchu do proudu vody. Ruku v ruce s úsporou vody jde i šetření energií za její ohřev. Pohodlí zvyšuje intuitivní elektronické, někdy i dálkové ovládání, s jehož pomocí může uživatel provoz sprchy přesně a rychle řídit. 

Více článků z rubriky KOUPELNA na www.dumabyt.cz nebo www.modernibyt.cz.

Wellness trend

K stropní montáži určená hlavová sprcha Goccia (GESSI), průměr 38,7 cm a 60,2 cm, 4 provedení – chrom, broušený chrom, bílá a černá. Ceny v povrchu chrom 30 708 Kč, 38 628 Kč,MONDO CERAMICA.Čím větší hlavové sprchy jsou, tím více prostoru už z praktických důvodů vyžadují. K tomu, aby skutečně vyzněly, potřebují velkou obytnou koupelnu, v níž ale zpravidla fungují jen jako jedna součást zařízení. Jejich relaxační povahu podtrhují další doplňky, jimiž bývají vybavené. Vedle samozřejmé možnosti nastavení různé intenzity proudu vody mívají často navíc integrované i osvětlení LED diodami.

Při chromoterapii se používá barevné světlo, jehož odstíny se někdy mění podle teploty vody, od studených po teplé. Vynikajícím vynálezem umožňujícím účinnou masáž zad a šíje je vodopádový výtok, jímž teče intenzivní, silný proud.

text: Hana Doležalová, foto: archiv

logo MessengerPoslat Messengerem