Moderní kuchyňské sestavy mají rozmanité podoby. Módní jsou strohé kuchyně s minimem dekorativních prvků, ale také minimalisticky ztvárněné klasické interiéry, ve kterých se více klade důraz na kvalitu a nadčasovost. Taková je kuchyň, kterou jsme navštívili.

Pro novou podobu interiérů rekonstruované vily zvolili její majitelé nadčasový styl, který obohacený o prvky současnosti navázal na její prvorepublikový vzhled. Při zařizování kuchyně v předešlém obydlí už měli dobrou zkušenost s pražským studiem Sedlák interier, a tak se s požadavkem na návrh a realizaci nové kuchyně na ně obrátili znovu.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Sestava +Modo (POGGENPOHL), lakovaný povrch (hydrolak) a dýha (jilm), uspořádání: vlevo základní linka s pracovní plochou a mycí zónou, uprostřed ostrůvek s indukční deskou a japonským grilem teppan yaki, vpravo velký skříňový modul s vestavěnými spotřebiči, cena cca 2 000 000 Kč, Sedlák interier.

Decentně podbarvená kuchyně

Při hledání vhodné sestavy je oslovila řada +Modo, kterou pro značku Poggenpohl navrhl argentinský designér Jorge Pensi.  Jedním z charakteristických prvků této kolekce jsou obkladové panely, ve kterých jsou zabudované elektrické zásuvky a vypínače. Horní skříňky mají posuvná dvířka, která umožňují změnit část na otevřené police, takže střídmě řešený interiér získá zabydlenější podobu.

Příjemně rozptýlené osvětlení pracovní plochy zajišťují prosvětlená dna horních skříněk. Pracovní deska má tloušťku 130 mm a udává základní rastr, který se promítá do dalších prvků sestavy. Nadčasovost vtiskla kuchyni kombinace decentní titanově šedé barvy s bílou v odstínu mineral. Kompozici opticky zateplila světlá dýha (jilm) použitá v otevřených policích pod pracovní deskou.

Více článků z rubriky KUCHYNĚ na www.dumabyt.cz nebo www.modernibyt.cz.

Praktické a ergonomické kuchyně

Sestava +Modo (POGGENPOHL), lakovaný povrch (hydrolak) a dýha (jilm), uspořádání: vlevo základní linka s pracovní plochou a mycí zónou, uprostřed ostrůvek s indukční deskou a japonským grilem teppan yaki, vpravo velký skříňový modul s vestavěnými spotřebiči, cena cca 2 000 000 Kč, Sedlák interier.Návrhu se ve studiu ujal Miroslav Křivonoska, který nabídl řešení s centrálně umístěným ostrůvkem a vysokým nábytkovým modulem se zabudovanými spotřebiči a úložnými prostory. I když byla dispozice prostoru jednoduchá, musel vyřešit zakomponování nosného sloupu u stěny do vysokých skříní. Protože majitelé vyžadovali vysokou kvalitu i u spotřebičů, doporučil jim modely značky Gaggenau a stylový stropní odsavač par Gutmann Campo, jehož odtah zajišťuje externí motor.

Do pracovní desky ostrůvku je zabudovaná indukční varná deska a japonský gril teppan yaki. Pracovní a „mokrá“ část se dřezem a myčkou jsou v základní lince, chladnička, vinotéka, parní a pečicí trouby jsou zabudované ve vysokém modulu. Rozmístění jednotlivých zón a jejich ergonomické řešení je praktické, pohodlí nabízí i možnost posezení u části kuchyňského ostrůvku.

text: Jana Klímová, foto: Jan Třeštík

logo MessengerPoslat Messengerem