Trendem poslední doby jsou sprchy v úrovni podlahy. Žádné sprchové vaničky anebo obestavěné kouty s loupajícími se obklady. Takové řešení je praktické a navíc zaujme designem.

Ať stavíte novou, nebo rekonstruujete starší koupelnu, můžete se rozhodnout pro vybudování sprchového žlábku v úrovni podlahy. Je to řešení nejen estetické a plně funkční, ale navíc i bezbariérové, což může být výhodou pro budoucnost.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Jako pouhá ozdobná lišta mezi dlaždicemi vypadá například sprchový žlábek Advantix Vario od společnosti Viega. Ačkoli se to na první pohled nezdá, spolehlivě odvádí i značné množství vody. Jeho instalace není příliš náročná, takže ji zvládne i šikovnější kutil.

Více článků z rubriky KOUPELNA na www.dumabyt.cz nebo www.modernibyt.cz.

Pro instalaci žlábku je nutné počítat s minimální stavební výškou 95 mm.Můj dům doporučuje 

Ať stavíte novou, nebo rekonstruujete starší koupelnu, můžete se rozhodnout pro vybudování sprchového žlábku v úrovni podlahy.Pro instalaci žlábku je nutné počítat s minimální stavební výškou 95 mm. Při této výšce je dosahováno odtokového výkonu 0,4 l/s, což je v souladu s normami ČSN/EU. Pomocí nožiček lze rošt plynule upravovat podle výšky dlaždic v rozmezí 5 až 20 mm. Pro silnější podlahové krytiny, jako je přírodní kámen, je k dispozici speciální sada s možností vyrovnání výšky od 15 do 30 mm.

text: Stojan Černodrinski, foto: archiv firmy

logo MessengerPoslat Messengerem