Sklárna Moser otevřela na podzim roku 2012 novou Uměleckou galerii v Praze 1, na Staroměstském náměstí 15. V současné době zde probíhá výstava křišťálových objektů z dílny životní a tvůrčí dvojice Ingrid Račkové a Davida Suchopárka (studio IRDS), kteří již řadu let úspěšně spolupracují se sklárnou Moser.

Výstava děl studia IRDS „Zušlechtěný živel“ potrvá do 30. června 2013.

Volcano, váza, design Studio IRDS, 2006Umělci se zaměřují zejména na tvorbu monumentálních broušených a lepených váz přesných geometrických tvarů, originálních barevných variací a důmyslné optiky. Výtvarné návrhy rozměrných děl na pomezí architektury, jako jsou například Par Excellence (výška 70 cm, šířka 90 cm), Etheric (výška 117 cm), Fiorente (výška 81 cm), Sonata (výška 83 cm) nebo letošní novinka Feature (výška 85 cm), se rodí při neustálém hledání a zvažování nových možností zušlechťování živlu, jakým je sklo.

Drive, váza a mísa, design Studio IRDSVystavené práce vysoce ohodnotil prof. Vladimír Kopecký, významný sklářský výtvarník a dlouholetý pedagog Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, zejména pro jejich odvážný novátorský design a precizní řemeslnou realizaci.

text a foto: redakce, Umělecká galerie Moser

logo MessengerPoslat Messengerem