I práce v kuchyni může mít svůj půvab. Slouží k tomu různé pomůcky, které práci v kuchyni nejenom zefektivní a zpříjemní, ale chcete-li, i zkrásní.

Nemusí to být nutně vrcholné technické zázraky. Šikovní a krásní pomocníci do kuchyně umí potěšit vynalézavostí svých tvůrců, která přináší často až překvapivě jednoduchá řešení.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Vázu BLADET designérky Anne Nilssonové můžete využít v kuchyni jako malý skleník. 30 cm vysokou vázu z čirého skla prostě obraťte a vytvořte si tak jednoduše malý skleník pro bylinky. Cena 149 Kč.Kombinace užitkovosti se špičkovým designem má pozitivní vliv i na vzhled uvařeného jídla či servírovaného pokrmu. To ale není všechno: obecnou vlastností krásných předmětů je, že nás svým výtvarným řešením obohacují a kultivují.

Více článků z rubriky KUCHYNĚ na www.dumabyt.cz nebo www.modernibyt.cz.

Jak jednoduché a přitom praktické mohou být nástroje v kuchyni, dokazuje oboustranný keramický hmoždíř s dřevěnou paličkou nizozemského výrobce „inteligentních“ domácích potřeb International Innovation Company. Je neocenitelným pomocníkem při přípravě bylinkových směsí, marinád a kořeněných omáček. Cena 355 Kč.Čerstvě vymačkaná šťáva z citrusů je zaručeným zdrojem vitaminů. Je také součástí řady receptů, například na zeleninové saláty, míchané nápoje, dressingy, marinády, dezerty, pro někoho nezbytnost při dochucování usmaženého řízku či ryb. Vtipnou, nenápadnou a především velmi užitečnou pomůckou jednoduše řešící všechny podobné požadavky, aniž bychom si přitom zapatlali prsty či znehodnotili šťávu kontaktem s chemicky ošetřenou kůrou, je Citrus sprej od firmy Lékué. Prodává se v sadě ve dvou velikostech, takže se dá bez problémů použít na menší i větší plody. Stačí ho jen zašroubovat do citronu, limety, grepu či pomeranče. Díky filtru uvnitř spreje se do něj nedostanou kousky dužiny a neucpe se. Cena 405 Kč.Inspirace k vánočnímu dárku

Proto není od věci připomenout si výjimečné vlastnosti těchto vizuálně vydařených kuchyňských pomocníků právě teď, před nadcházejícími vánočními svátky. Řada z nich totiž může posloužit jako inspirace k vánočnímu dárku, který zaručeně potěší, anebo vnést do poněkud hektických svátečních příprav tu správnou pohodu.

text: Stojan Černodrinski, foto: archiv firem

logo MessengerPoslat Messengerem