Pojem žena v domácnosti se díky technologickému pokroku již stává minulostí. Současné ženy jsou zvyklé se stejně jako muži věnovat své práci, zálibám a aktivnímu životu rodiny. A právě pro moderní ženu je určena i výstava MDŽ - Moderní Design pro Ženy, která se bude konat ve dnech od 4. do 7. dubna 2013 ve Veletržním paláci v Praze. Výstava má netradiční formu modelového bytu.

Modelový byt 2011, Mánes, foto M. Sterneck"Představte si sama sebe v bytě vybrané elegance, kde život ´Eco Chic´nahrazuje každodenní rutinu. Představte si místo, kde vaše osobnost ožije. Místo, kde se splní vaše sny. MDŽ - designed for women by women (navrženo ženou ženám)." charakterizuje architektka Viktorie Součková modelový byt.

Modelový byt věnovaný modernímu designu, ženám a zelenému bydlení a zařízený špičkovými interiérovými studii, navrhla Viktorie Součková, která prezentuje "Elegantly Ecological Design" (tedy: Elegantní Ekologický Design), moderní design pro ženy, navržený ženou.

Návštěvníci se také setkají s nápaditými, barvitými a často netušenými a překvapivými dekoracemi, které připraví přední české designérky.

Pozvánka

KOMPLEX VÝSTAV

SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE 2013

Třetí ročník bienále specializované výběrové výstavy svítidel, designu a příslušenství Světlo v architektuře se bude konat ve dnech od 4. do 7. dubna 2013 ve Veletržním paláci v Praze. Tato výjimečná akce, na níž se představí pouze vybrané společnosti z oboru, je určena především architektům, projektantům, inženýrům, stavebním inženýrům a developerům z celé České republiky.

Výstavy se opět zúčastní ty nejlepší a nejvýznamnější české a světové značky z oboru výroby a designu svítidel a osvětlovací techniky a bude opět doprovázena firemními prezentacemi, přednáškami a odbornými semináři.

Modelový byt 2011, Mánes, foto M. SterneckMODELOVÝ BYT: MDŽ (Moderní design pro ženy)

MODELOVÝ BYT: GREEN LIVING

Součástí výběrové výstavy svítidel je již tradičně oblíbený Modelový byt, v letošním roce věnovaný ženám a zelenému bydlení, tentokrát navržený také ženou - architektkou Viktorií Souček z britské architektonické kanceláře Bogle architects.

V každém z dosud realizovaných modelových bytů se organizátoři snažili zaměřit pozornost veřejnosti na určitou problematiku (například správné osvětlení jednotlivých prostor bytu), proto je také letos Modelový byt věnován řešení otázek, tentokrát v oblasti zeleného bydlení a úspor energií. A protože muži mají většinou v otázkách energetiky a ekologie jasno, rozhodli se organizátoři věnovat především ženám, které jsou duší téměř každého zařizovaného interiéru bytu či domu.

HAPPY HOME

Doplněním výstavy Světlo v architektuře bude výstava moderního ekologického bydlení v Praze a okolí s názvem Happy Home, na níž developeři formou modelů a prezentací na obrazovkách představí své nejnovější „zelené“ projekty. Zástupci developerských společností budou na výstavě přítomni, proto bude možné získat podrobnější informace o realizovaných nebo připravovaných projektech přímo na místě, nebo si rovnou domluvit osobní prohlídku vyhlédnutého objektu. Návštěvníci tedy budou mít příležitost vybrat si zde své zelené bydlení a zároveň se ihned inspirovat, jak ekologicky nejen bydlet, ale také žít a myslet.

MOTION & LIFESTYLE

Výběrová přehlídka exkluzivních automobilových, motocyklových a lifestylových značek, zaměřená především na výjimečnost. Prezentovány zde budou vybrané modely automobilů, motocyklů a lifestylové doplňky od nejprestižnějších světových značek. Ve výstavní části GREEN MOTION nebudou chybět vozy šetrné k životnímu prostředí s alternativními
a hybridními pohony.

PES arch, Finsko, Velké divadlo Wu-siŽeny jsou duší téměř každého zařizovaného interiéru bytu či domu a chtějí také rozumět tomu, jaká okna a dveře, jaký způsob vytápění či větrání zvolit, jakými spotřebiči vybavit byt, jaký nábytek a zařízení vybrat, jak správně recyklovat odpady, jak uspořit energii a vodu, protože tak potom nejlépe rozhodnou, co je pro jejich rodiny a děti nejvhodnější.

Aulix, LogicoFamilyModelový byt je věnován i řešení některých základních otázek, v oblasti „zeleného“ ekologického bydlení a úspor energií.

V rámci bytu se návštěvníkům představí také nové technologie inteligentních domácností, designová topná tělesa, působící spíše jako solitérní objekty než plně funkční součásti vytápění, dále vypínače, spínače a stmívače, umožňující maximální úspory energie, šetrné spotřebiče nebo životnímu prostředí přátelské automobily na elektřinu.

Výstava MDŽ je součástí komplexu výstav: Světlo v architektuře 2013, Happy Home – zelené bydlení a lifestylové výstavy Motion.

Podrobnější informace na www.architectureweek.cz.

(komerční prezentace)

logo MessengerPoslat Messengerem