Příbuzné postihly nedávné povodně a bohužel statik jim nařídil, že musí zbořit jejich rodinný dům. Postavit nový zděný je drahé a vyžaduje to delší čas. Bydlet u sousedů nebo příbuzných se dlouho nedá. Existuje nějaké rychlejší, operativnější a levnější řešení, které mohou využít postižení obyvatelé nebo postižené obce a města?

Naštěstí již existuje. Český výrobce Pegas Container nabízí modulové obytné kontejnery, které mohou obce, firmy i jednotlivci postavit a využívat během několika dní, tedy v době, kdy je situace po opadnutí vody nejkritičtější. Jsou k dispozici v různých prostorových modifikacích a vždy jsou vybaveny kuchyňkou, sprchami a sociálním zařízením. Velikost obytných místností je závislá na velikosti vybraného modulu.

Základní modul se skládá ze samonosné ocelové konstrukce.Základní modul se skládá ze samonosné ocelové konstrukce o stranách 6 x 2,5 metru x 2,8 metru. Moduly je možné vzájemně propojovat, přistavovat nebo „odpojovat“. Dům tedy můžete zvětšit nebo zmenšit podle potřeb. Velkou výhodou modulů je tedy jejich prostorová flexibilita, nenáročnost na úpravu základového terénu, čas realizace a minimálně o třetinu nižší pořizovací náklady v porovnání se zděnou stavbou.

Uvažovat by o nich měli tedy představitelé měst a obcí, které leží v přírodně rizikových oblastech. Moduly jsou připraveny ihned řešit buď improvizované krátkodobé bydlení s určitým komfortem, nebo, ale i dlouhodobé pro celé rodiny s maximálním komfortem.

Obytné kontejnery

Pro základní bydlení stačí dva kontejnery, z nich vznikne chodba, jídelna s vařičem i lednicí, ložnice, koupelna a obývák. Třeba pro tři lidi ideální. A cena? Ne více než 400 tisíc korun. Klient v obytném modulu může bydlet už první den, co jej firma přiveze. K dispozici je sociální zařízení i kuchyně. Nábytek pak může nastěhovat do dvou dnů a plnohodnotně lze dům využívat do jednoho týdne.

Jsou k dispozici v různých prostorových modifikacích a vždy jsou vybaveny kuchyňkou, sprchami a sociálním zařízením.Obytné kontejnery, nebo také buňky již nevypadají jako ty, které znáte ze staveb. Technologie jejich výroby, doplňkové materiály, konstrukční a interiérové úpravy umožňují jejich využití pro dlouhodobé plnohodnotné bydlení. Veškeré používané materiály jsou certifikovány podle přísných norem platných v jednotlivých zemích. Ze zákona je dána garance 24 měsíců, životnost modulů je odhadována na desítky let.

Vybrat si můžete například i způsob vytápění. Volit se dá mezi klasickými i alternativními zdroji. Moduly mohou být vybaveny okruhy s ohřevem vody, teplovodním nebo elektrickým podlahovým topením či konvektory.

Odpovídá: Patrik Minařík ze společnosti Pegas Container, s.r.o.

Více na www.pegascontainer.cz.

logo MessengerPoslat Messengerem