Pokud jste byli, nebo právě jste, postaveni před dilema co se starou střechou, nebo protékající krytinou, je tento článek určen právě Vám. Každý majitel domku, chaty či chalupy bude s velkou pravděpodobností v průběhu svého života řešit obnovu střechy. Materiálů je na trhu mnoho, ale ani ten nejdražší výrobek negarantuje univerzální úspěch. Nejlepší řešení jsou mnohdy ta nejjednodušší a často bývají současně i nejlevnější.

Materiálů je na trhu mnoho, ale ani ten nejdražší výrobek negarantuje univerzální úspěch.Jak si ušetřit peníze i starosti,…

Ušetřit si problémy můžeme už při návrhu našeho budoucího domu. Dejte přednost prostým tvarům, bez komplikujících prostupů, sevřených úhlů, míst kde se bude hromadit sníh nebo stékající voda. Respektujte minimální sklony střešních krytin. Nesmyslně nízkým sklonem si do budoucna zúžujete výběr možných krytin. Uvažujte, že stékající voda namáhá střechu zdaleka méně, než tající sněhová či nebo ledová krusta. Střešní krytina však musí zvládnout obě situace.

Pokud jste byli, nebo právě jste, postaveni před dilema co se starou střechou, nebo protékající krytinou, je tento článek určen právě Vám.Čím méně prostupů střechou, tím lépe. Nenavrhujte prostupy a komíny příliš blízko sebe, komplikuje se tím správné zpracování krytiny v úzkých prostorech. Při výběru krytiny zvažujte i životnost krytiny ve vztahu k náročnosti její montáže. V dlouhodobé rozvaze rentability nemá příliš smysl instalovat levnou krytinu, protože se bude muset i dříve vyměnit a tím pádem znovu uhradit demontáž staré krytiny a montáž nové. Přitom obvykle namontovat kvalitní krytinu je stejně nákladné, jako instalace nekvalitní krytiny stejného typu.

Každý majitel domku, chaty či chalupy bude s velkou pravděpodobností v průběhu svého života řešit obnovu střechy.Praxe nám ukazuje, že nekvalitní krytina negativně ovlivní i jiné, třeba kvalitnejší stavební součásti. Spolehlivě zabránit dešťové vodě v průniku do budovy je odpradávna základ při stavbě domu. Pokud se nám to nepodaří, je lhostejné jak kvalitní a drahé jsou další vrstvy střechy nebo součásti naší stavby. Starosti si také ušetříte bedlivým výběrem montážní firmy a její průběžnou kontrolou. Mnoho střešních krytin neumožňuje opětovnou montáž a musí se tím pádem podařit na poprvé.

Kontakt

www.lindab.com

(komerční prezentace)

logo MessengerPoslat Messengerem