Kvalitní izolací můžete u starých domů ušetřit až 80 procent nákladů na vytápění, v létě pak šetříte na klimatizaci. Informací o tom, kdy, jak a čím zateplit, je mnoho, přesto se čas od času setkáváme s mýty, které kolem těchto úprav panují. Sedm nejrozšířenějších vám nyní představíme.

Zateplování domů ovšem není pouze o zateplení jeho stěn, nutné je zapojit i další úpravy objektu tak, aby skutečně docházelo ke snížení úniků tepla.1) Nejvíce energie ušetřím, když dokonale utěsním okna

Dokonalým utěsněním oken sice zabráníme úniku tepla, zároveň ale příliš omezíme dýchání budovy a přirozenou výměnu vzduchu. Právě čerstvý vzduch potřebujeme pro bezpečnou funkci konstrukcí. Pokud se bude vzduch měnit pomaleji než polovina objemu místnosti za hodinu, zvýší se koncentrace škodlivin v bytě a s tím narůstá riziko alergií i stavebních havárií. Raději bychom tak měli hovořit o přiměřeném utěsnění oken. Nové typy kvalitních oken dnes proto umožňují tzv. odtěsnění, tedy přiměřené větrání prostor. Zároveň je důležité vybrat kvalitní okna s co nejlepšími tepelněizolačními vlastnostmi, protože stavebními otvory uniká z domu nejvíce vzácného tepla.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

celý článek