Vymyslet dárky, nakoupit dárky, zabalit dárky. Upéct všechny druhy cukroví podle toho, kdo z rodiny co jí a nejí. A pak? Dát byt či dům do takového stavu, ve kterém je možné si po tom všem stresu a shonu užít klidné vánoční atmosféry.

Vánoční úklid je běžnou součástí prosincových příprav na svátky. Po dlouhé době tak kolikrát právě až během generálního úklidu narazíme na nedokonalosti vlastní domácnosti, které jsme „úspěšně“ vyhnali z hlavy, protože jejich vyřešení se nám zdá extrémně složité a nepříjemné už jen v představách. Pokud ale do rukou berete z parapetu dopis pro Ježíška, který napsaly vaše děti, a ten je nejen promrzlý, ale dokonce i navlhlý a začíná plesnivět, pak je na čase něco změnit. Problémy s okny trápí v Čechách mnoho domácností. Chladné – promrzající rohy, netěsnost, zatékání, plísně. Jejich příčinou jsou buď stará, nebo špatně namontovaná okna. Ano – bohužel není výjimkou, že přestože si lidé nechají okna vyměnit za nová, jejich problémy přetrvají nebo se zanedlouho vrátí.

Žádný učený z nebe nespadl

Existuje mnoho lidí, kteří o oknech vědí jen to, že s nimi mají v bytě nějaký z výše zmíněných problémů. Jak se tedy nenechat nachytat při montáži oken? V první řadě vám doporučujeme si problematiku trochu nastudovat. Kompletní přehled toho, co vše je potřeba při montáži oken zohlednit najdete například na www.montazokna.cz. Základní problém bývá často nesprávné spojení okna a domu. Montážní firmy nejsou vždy plně erudované v dané problematice a jediné co řeší je, kolik vydělají peněž, když na vaší zakázce ušetří trochu času a lidově řečeno ji odfláknou.

Jak vypadá nekvalitní montáž oken?

Technologie při výměně oken se za poslední léta vyvinula. Bohatý výběr barev, materiálů okenních rámů, skoro až nekonečné počty komor oken i okenních skel. Mnoho montážních firem, ale bohužel opomíjí správné spojení okna s domem. Myslí, že okno prostě „nějak“ utěsní do otvoru v budově a dokonalé okno potom zabrání všem možných problémům. „Nějak“ většinou znamená vypěnění otvoru mezi oknem a stěnou polyuretanovou pěnou. Ta ale během několik málo let, někdy i po jedné sezóně, ztratí své izolační vlastnosti a začne propouštět chlad i vlhkost skrz.

Více článků z rubriky STAVBA na www.dumabyt.cz.

Izolace, která vydrží

Není nijak složité vytvořit přirozené spojení okna s domem, které odolá povětrnostním vlivům a vyrovná i drobné celoroční pohyby budovy. Je pouze potřeba ochránit izolační vrstvu (například zmíněnou polyuretanovou pěnu) těsnicími fóliemi z vnitřní i vnější strany budovy, tak aby se k nim nedostala vlhkost. Moderní těsnicí systémy (například illbruck i3) zajištují trvalou funkčnost spojení oken s domem a zabrání návratu nepříjemných problémů.

Dejte si předsevzetí

Moderní těsnicí systémy ale dávají člověku možnost vyměnit okna v bytě překvapivě rychle. Pokud se ale přesto obáváte obrátit váš byt kvůli výměně oken vzhůru nohama během zimních měsíců a nechcete kromě vánočního shonu řešit zrovna teď ještě výběr toho správného odborníka na výměnu oken, dejte si alespoň novoroční předsevzetí, že teď – když víte, na co si dát pozor – vám na jaře už nic nezabrání vyřešit problémy s vašimi okny.

Kontakt

Tremco-illbruck, s. r. o.

Úvalská 737/34

100 00 Praha 10

www.tremco-illbruck.cz
www.montazokna.cz

(komerční prezentace)

logo MessengerPoslat Messengerem