Plánujete novou terasu a obáváte se, zda bude po několika letech vypadat stejně krásně? Jestli se nezkroutí, nepopraská či jinak nezničí? Pokud zvolíte správně, získáte krásné prostředí pro relaxaci. Špatný výběr pak znamená finanční ztrátu a mnoho starostí. Jak ale správně vybrat?

Na své terase relaxujte! Woodplastic(R) prkna se nenatírají a přitom nešednou. (Zdroj: Woodplastic)Jaký zvolit materiál

Nejdříve si rozmyslete, k jakým účelům chcete terasu používat a jaké nároky na ni máte:

  • Budou si zde hrát děti a běhat po terase bosé?

  • Chcete zde jen příjemně relaxovat s minimem nároků na údržbu?

  • Plánujete bazén?

  • Je pro vás důležitý design?

  • Jaké jsou vaše finanční možnosti?

Na trhu existuje nepřeberné množství variant. Dají se však rozdělit do několika základních: dřevo, dlažba/kámen, moderní materiály. Dřevo – jeden z tradičních materiálů, který je ihned po namontování krásný na pohled i příjemný na dotek (až na třísky). Počítejte však s nutností pravidelné údržby – časově i finančně náročné – cca 2x do roka je nutno dřevěnou terasu mořit a natírat. Jinak ztrácí svou barevnost, šedne, kroutí se apod. Další možností je dlažba či kámen. Obě varianty mohou vypadat na pohled pěkně, dostupné jsou typické i originální designy, počítejte však s tím, že se vždy bude jednat o studený materiál, představte si pocit bosé nohy na chladném kameni či dlažbě. Naopak při tropických teplotách se na dlažbu téměř nedá vstoupit bez obuvi.

Terasa příjemné na pohled i na dotek. (Zdroj: Woodplastic)Mezi moderní materiály se řadí ty, které díky inovacím nabízejí kombinaci výhod více materiálů, konkrétně dřeva a plastu (wood plastic composites – wpc). Woodplastic® materiál si udržel všechny příjemné vlastnosti dřeva a přidal k nim nenáročnou údržbu a odolnost:

I po letech bude vaše terasa krásná a stejně kvalitní - a bez jakéhokoli natírání! (Zdroj: Woodplastic)U všech moderních a funkčních objevů se dříve či později objeví nekvalitní napodobeniny. Pokud se rozhodnete pro toto atraktivní řešení terasy, dejte si při výběru pozor především na tyto aspekty:

- místo výroby materiálu: Především výrobky z Číny často nedosahují takových kvalit jako evropské produkty.

- složení: Vlastnosti materiálu ovlivňuje jak druh a kvalita dřevní části (např. woodplastic® je vyráběn z evropského dřeva z obnovitelných zdrojů) tak druh a podíl polymeru. Optimální poměr dřevité části a polymeru se pohybuje kolem 60 % - 70 % dřeva a 30 % - 40 % polymeru. Čím více dřeva, tím je povrch pocitově i vizuálně více příjemný a naopak. Hlavní polymery, které se vyskytují ve WPC materiálech, jsou HDPE (vysokotlaký polyetylén) nebo PP (polypropylen). HDPE je mnohem odolnější vůči teplotním výkyvům, především mrazu, což má vliv na celkovou odolnost WPC materiálu. Setkáte se však i s používáním PVC.

- profil: Plný profil není nutné spádovat, má zpravidla lepší živostnost a mechanické vlastnosti. Dutý profil je nutno spádovat, má menší nosnost, hrozí riziko popraskání vlivem mrazu, většinou je však levnější než prkna plná.

Pokud zvolíte kvalitní originál, nezklame vás. Získáte krásnou trvanlivou terasu bez nutnosti náročné údržby.

Woodplastic(R) odolá vodě - jak chlorované, tak i slané. (Zdroj: Woodplastic)Materiály k bazénům, na schody, květináče apod

Woodplastic® materiál je ideální k bazénům, jelikož je protiskluzový a odolný proti vodě - jak chlorované, tak i slané (v zahraničí se nejčastěji používá jako povrch přístavních mol apod.). Lze jej využít i na schody, květináče, lavičky, dětská pískoviště, hřiště, apod., lze jej i ohýbat. Montáž terasy či balkonu z woodplastic® materiálu je snadná a rychlá.

Jak ale vypadá woodplastic® terasa po letech používání?

Plná terasová woodplastic(R) prkna lze využít i na schody, květináče apod. (Zdroj: Woodplastic)Nejlepší odpovědí je jasný důkaz – přijďte se přesvědčit sami! Společnost WPC-Woodplastic, a.s., která tyto terasy prodává a montuje již 6 let (více než 50.000m² realizovaných teras) vám ukáže terasu, na kterou 6 let svítilo slunce, pršelo, sněžilo, byla vystavena mrazu. A jak vypadá? I po letech si zachovala svoji barevnost. Žádné praskání, kroucení, třísky. Woodplastic® terasa je krásná a stejně kvalitní i po letech používání. Materiál je prověřen i desítkami let používání v zahraničí. Nevěříte? Přesvědčte se sami v největším woodplastic® terasovém centru v Praze Štěrboholích, Ústřední 30: www.terasove-centrum.cz .

Více informací o materiálu najdete na stránkách: www.woodplastic.cz.

Kontakt
www.terasove-centrum.cz
www.woodplastic.cz

(komerční prezentace)

logo MessengerPoslat Messengerem