Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 8/2017
Vyšlo: 26.07.2017
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.SPECIÁL REKONSTRUKCE

Utajená perla české renesance
Vodní zámek v obci Třebešice u Kutné Hory jako by se zjevil z pohádky. Podobně jako Šípková Růženka na dlouhá esetiletí upadl v zapomnění, zarostlý bujnou vegetací. Současní majitelé, architekt Alberto Di Stefano a výtvarník Eugenio Percossi, znovu oživili jeho krásu a citlivě ji doplňují moderním uměním.

Továrna na splněné sny
Navštívili jsme zajímavě zrekonstruovanou stodolu na Českobudějovicku, kterou její majitel pojednal velmi originálním způsobem. Vznikl tak multifunkční prostor pro nejrůznější oslavy a svatby i opravy bagru či motocyklů.

Rekonstrukci začněte od dispozice
Předpokladem pro to, abyste se v domě cítili příjemně a pohodlně, je jeho účelné uspořádání na funkční zóny tak, aby všechny prostory na sebe navzájem logicky navazovaly podle toho, jak probíhá váš každodenní život. V praxi se nejlépe osvědčilo rozdělit dispozici domu na denní a noční zónu. Nesmí samozřejmě chybět odpovídající zázemí.

Nostalgická zámecká romance
V úvodní části časopisu jsme vám představili neobvyklou rekonstrukci zámku Třebešice u Kutné Hory. Na okolních pozemcích vykouzlili jeho majitelé architekt Alberto di Stefano a jeho přítel umělec Eugenio Percossi pohádkově krásnou zahradu, v níž získáte pocit, že se každým okamžikem setkáte s urozenou princeznou.

Zateplovat, či nezateplovat domy z cihel a kamene?
Historické domy z kamenného zdiva či zdiva smíšeného z kamene a cihel mají specifické vlastnosti a na jejich rekonstrukce, zejména v otázce zateplení, neexistuje univerzální recept. O tom, jak přistupovat k takovýmto stavbám, s námi hovořil Ing. Aleš Herold.

Jak na vlhké zdi
Vlhké obvodové zdivo je příčinou vyšších nákladů na topení, degradace omítek i přítomností zdraví škodlivých plísní. Poradíme vám jak na to.

Komíny na stráži úspor
Dostavba nebo rekonstrukce komína je aktuální otázkou. Zatímco výstavbu 90. let ovlivňovala důvěra v levnou elektřinu či nástup alternativních zdrojů tepla a mnohé domy se stavěly bez komínů, nové tisíciletí charakterizuje nezávislost s prozíravým návratem k „ohni“.
Přihlášení
Newsletter
O nás
Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Moderní byt

V hlavní roli filmové kulisy – 2. část

V hlavní roli filmové kulisy – 2. část

Dům a Byt

Letní očkování ovocných stromů

Letní očkování ovocných stromů

Stavba Web.cz

Polyfunkční dům v Brně

iMateriály

Nové směry modifikace asfaltů pro hydroizolační techniku? – 3. část

Nové směry modifikace asfaltů pro hydroizolační techniku? – 3. část