Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 7/2017
Vyšlo: 22.06.2017
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.Vila nad vodopádem po česku
Každý, kdo se někdy zajímal o moderní architekturu a její historii, nemohl nenarazit na pověstnou Vilu nad vodopádem, jejímž autorem je slavný americký architekt Frank Lloyd Wright. Srovnání s novostavbou na okraji Prahy je možná trochu zavádějící, nicméně i v tomto případě vzniklo v obtížných terénních podmínkách pohodlné moderní bydlení, kde se vstává i usíná s melodií padajícího proudu vody.

Abstraktní tvář venkovské stavby
Při pohledu z dálky dům tvarově splývá s okolní zástavbou, přesto klasické venkovské stavení na první pohled zaujme jednoduchou formou s černým pláštěm. Z uliční úrovně by pod čistou linií stavby nikdo nehledal obytné podlaží zahloubené do svažité zahrady. Dvě přes sebe přeložené hmoty objektu vyšly tvořivým způsobem vstříc požadavkům investorů i náročným pravidlům CHKO.

Královny vodních proudů
Koupelnové baterie jsou neodmyslitelnou součástí našich každodenních rituálů. I na tomto zdánlivém detailu vybavení domu se výrazně podepisují současné interiérové trendy. Podívejte se na poslední novinky z veletrhu ISH ve Frankfurtu nad Mohanem.

Zahrada, která žije s krajinou
Britský zahradní architekt Tom Stuart-Smith z malebné krajiny Hertfordshiru na sever od Londýna pochází. Na zahradě svých rodičů si odbyl první zahradnické pokusy a na rozlehlých pozemcích sousedících s rodným domem o pár desítek let později založil zahradu The Barn. Zahrada obklopuje stodolu ze 17. století, přestavěnou na rodinné sídlo, a několik dalších užitkových budov typických pro zemědělské usedlosti v této části Anglie.

Kámen, voda a okrasné trávy
Promyšlené použití kamenů dává zahradám naprosto jedinečný vzhled. Mohou se uplatnit na svažitých pozemcích, při stavbě opěrných zdí, cest, schodů i teras. Zajímavé kompozice lze vytvořit při stavbě jezírka, kašny či fontány. Nezbytnou součástí budou vždy okrasné trávy, stromy a keře.

Stavba speciál: Střecha
Jestliže typ a tvar střechy spolu s krytinou tvoří architektonické ztvárnění stavebního díla, jeho konstrukční řešení musí obstát v prověrce funkčnosti, bezpečnosti a trvanlivosti.

Domy vyrostlé jako ze stavebnice
Požadavkem uspěchané doby i netrpělivých stavebníků je zkracování dílčích stavebních fází i výstavby celého díla. Může se tak dít díky propracovaným konstrukčním systémům z nejrůznějších materiálů a jejich kombinací.
Přihlášení
Newsletter
O nás
Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Moderní byt

Vytvořte si soukromé lázně z minerálu!

Vytvořte si soukromé lázně z minerálu!

Dům a Byt

Jak ochránit dům před zloději?

Jak ochránit dům před zloději?

Stavba Web.cz

Rekonstrukce a dostavba rekreační chaty

iMateriály

Studentská soutěž Česká dopravní stavba, technologie, inovace roku 2016 – výsledky

Studentská soutěž Česká dopravní stavba, technologie, inovace roku 2016 – výsledky