Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 10/2017
Vyšlo: 26.09.2017
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.Obývací pokoj pod širým nebem
Bydlet komfortně a přitom co nejvíce venku bylo hlavním přáním mladé rodiny, která se přestěhovala z bratislavy do Prahy.

Dům, který na nás čekal
Krajina Českomoravské vrchoviny jen málokoho nechá chladným. Její magický půvab uchvátil i rodinu výtvarnice Pavlíny Lipkové. Do rekonstrukce bývalé zemědělské usedlosti se s manželem pustili naplno již v roce 2000 a vlastním srdcem i vlastníma rukama jí vdechli jedinečnou poezii.

Dům s kouzelným výhledem
Zajímavý dům na Vysočině si nechali postavit mladí manželé se dvěma dětmi. Původní návrh domu vytvořil architekt, dokončení projektu a realizaci stavby svěřili společnosti Atrium a nelitovali.

Giacomo Garziano – Každé místo má svou melodii
Italský architekt Giacomo Garziano se zabývá výzkumem, experimentálními projekty a nachází inspiraci v hudbě, v matematice a zejména v organickém světě. Jeho projekt Nežný génius zvítězil v mezinárodní architektonické soutěži Inspireli 2016 pro mladé talenty. Zajímal nás jeho pohled na architekturu a její budoucnost.

Je to vážně koupelna?
Rok 2017 ukázal jasný směr vývoje nábytku do koupelen – vizuálně kompaktní, modulární, s vysoce kvalitním kováním a usporádáním, s podsvícenými nikami a jinými detaily. A také barevný!

Ve světle nadcházejícího podzimu
Máloco se vyrovná pocitu, který člověka zahltí při pohledu na zahradu usínající v odstínech zlata, skořice a žhavých uhlíků. Když se navíc do korun stromů a mezi trávy vloudí měkké sluneční světlo, vznikne obrázek, o kterém se nám bude ještě dlouho zdát.

Sklo v plášti domu
Okna, dveře na terasu, zimní zahrady – zde všude hraje sklo hlavní roli! Ovšem ne každý se ve sklech vyzná, proto jsme pro vás připravili malý přehled skleněných stavebních materiálů a jejich využití.

Třetí rozměr fasády
Kámen, dřevo či keramika se od nepaměti využívaly nejen jako stavební, ale také jako obkladové materiály, plnící ochrannou i estetickou roli. Obvodové stěny domu totiž obkladem získávají na odolnosti proti povětrnostním vlivům, požáru, hluku, zlepšují se jejich tepelněizolační vlastnosti a obklad dotváří architekturu budovy.

Přírodní dům s malou vinicí
Sen o bydlení v souladu s přírodou daleko od ruchu velkoměsta a přitom v jeho dosahu si splnila mladá rodina se třemi dětmi. Navíc se vraceli ke kořenům, do rodné obce manželky.
Přihlášení
Newsletter
O nás
Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Moderní byt

Halloween se blíží. Nezapomeňte na svíčky!

Halloween se blíží. Nezapomeňte na svíčky!

Dům a Byt

Škola stylu: Ložnice po seversku

Škola stylu: Ložnice po seversku

Stavba Web.cz

Rekonstrukce Volmanovy vily

iMateriály

Obyvatelé Chropyně odmítli v referendu těžbu štěrkopísku

Obyvatelé Chropyně odmítli v referendu těžbu štěrkopísku