Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 4/2018
Vyšlo: 22.03.2018
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.Malá zvenku, velká uvnitř
Na první pohled nenápadná. Vtipně nenápadná, jak říkají její tvůrci – architekti Lenka Křemenová a David Maštálka. V zeleni a v zástavbě dalších rodinných domů zapadá naprosto přirozeně do svého prostředí... Ideálně položená na okraji pozemku, v sousedství s ulicí. A jakoby nerozhodně či nejistě sestupuje po strmém svahu do zahrady...

Krabička plná pokladů z cest
Na okraji pražských Modřan, v místech, kde městské čtvrti dávno zůstaly za námi, si dva mladí manželé, Veronika a Zdeněk Brázdilovi, našli krásný pozemek na konci zástavby. Vyrostl na něm dům, v němž uchovávají i poklady ze svých cest do zahraničí.

Dveře jako šperk
Při výběru interiérových dveří mějte na    paměti, že budou tvořit významný architektonický prvek. To ale neznamená, že byste měli zohledňovat pouze estetické hledisko. Vnitřní dveře totiž svými užitnými vlastnostmi výrazně ovlivní kvalitu bydlení...

Přírodní prostor pro celou rodinu
„Nejkrásnější čas je ten, který můžete strávit se svými dětmi“ říká majitel zahrady v Čimelicích a zasloužilý otec pěti dětí. Přizpůsobil tomu i koncepci rodinné zahrady a návrh svěřil renomovanému ateliéru zahradní tvorby Ferdinanda Lefflera.

Moderní růže do moderní zahrady
Růže jsou jedny z nejstarších okrasných rostlin. Již dlouho před naším letopočtem zdobily zahrady čínských císařů a perských a babylonských vládců. Starověký Rím byl růžemi doslova posedlý...

Cesty k zahradní dokonalosti
Chodníky, cesty a obrubníky v zahradě mohou být nejenom praktické, ale i krásné. Uplatnění zde najdou klasické kostky, dlaždice, keramika, beton či obyčejné oblázky a kameny. Vše by mělo být spíše jednoduché v dokonalém souznění s bujarou flórou a celkovou koncepcí domu a zahrady.

Stavba speciál – Když svépomocí ...tak s dopomocí!
Neustále stoupá počet lidí, kteří si chtějí svůj dům postavit, nebo postavili sami. Bez účasti firem a developerů tak podle statistik ročně vyroste o 30 % více rodinných domů. Tento způsob výstavby má podle názoru řady stavebníků své výhody, má však také četná rizika.

Přístavba naplněná světlem
Originální přístavbu venkovského domu v obci Hoštka 50 km od Prahy navrhl pro českou spisovatelku architekt Elan Neuman Fessler. Za zdařilé a neotřelé řešení obdržel ocenění v soutěži Česká cena za architekturu 2017.

Slunce jako doplňkový zdroj tepla
Solární technologie vám v rodinném domě mohou vydatně pomoci s ohřevem teplé vody i s vytápěním. Jde jen o to celý systém správně dimenzovat a vyladit.
Přihlášení
Newsletter
O nás
Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Moderní byt

Klozet a jeho věrná družina

Klozet a jeho věrná družina

Dům a Byt

Maringotka s přístavky - slunce a volnost

Maringotka s přístavky - slunce a volnost

Stavba Web.cz

Lineární rodinný dům

iMateriály

Odvětrávaná fasáda nového pavilonu domova důchodců v Proseči

Odvětrávaná fasáda nového pavilonu domova důchodců v Proseči

Stavba domu

Zodpovědnost za vady a nedodělky

Zodpovědnost za vady a nedodělky