Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 12/2017
Vyšlo: 23.11.2017
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.Útulná geometrie
Lokalita na okraji východočeského města byla kdysi půvabnou loučkou s rybníčky, od devadesátých let tu postupně vyrůstá nová, poměrně různorodá vilová zástavba. Čtyřčlenná rodina měla původně vybraný jiný pozemek na opačném konci města, ale na misce vah převážilo hezké klidné prostředí v blízkosti přírody.

Velkorysý po všech stránkách
Navštívili jsme vilu postavenou podle individuálně upraveného projektu společnosti G Servis CZ, která na nás zapůsobila neobvykle pojatými dispozicemi a precizní prací v každém detailu.

Dům, který naslouchá větru a zemi
Mladá rodina s dětmi si pro únik z civilizace záměrně zvolila malou „zapomenutou“ obec ve východních Čechách, pozemek s výhledem na pole, louky a lesy na širokém horizontu rovinaté krajiny. Víkendový dům s pokorou těží z místního rázu, a přesto nepostrádá originalitu ani veškeré atributy moderního bydlení.

Elegantní luxus bouřliváka Loose
Brněnský rodák, vyznavač architektonického purismu, autor Raumplanu i inspirativního traktátu Ornament a zločin, svéhlavá osobnost a zároveň jedna z nejvlivnějších postav vídeňské tvůrčí společnosti první dekády 20. století – to je jen kusá charakteristika Adolfa Loose, jehož realizace inspirují dodnes laickou i odbornou veřejnost.

Pomocníci pro vaření, pečení a chlazení
Náročný předvánoční provoz v domácnosti snadno odhalí slabší kusy ve stáji kuchyňských spotřebičů. Poradíme vám, jak nejlépe omladit výbavu domácnosti.

Na motivy Dálného Východu
Majitelé se nechali inspirovat japonskou zahradou, ale tvořili ji podle svých představ. Výsledkem je nádherná oáza klidu, která připomene uplynulé letní dny a dodá inspiraci pro nový zahradnický rok.

Ušlechtilé nápoje mají původ v přírodě
Káva, čaj, kakao a coca-cola nás již dlouho provázejí životem, a proto se zdají všední a obyčejné. Ve shonu běžného dne není čas uvažovat, které podivuhodné rostliny nám poskytují nápoje, se kterými snídáme, svačíme, obědváme nebo večeříme. Některé se také pěstují jako pokojové keříky a řada z nich bývá spojována i s vánočními svátky.

Zimní režim solárních zdrojů
Sluneční záření lze v zásadě využít dvěma způsoby. Buď lze získávat teplo v solárních termických kolektorech, nebo elektřinu ve fotovoltaických panelech. Pokud hodláte využít sluneční paprsky výhradně k ohřevu vody, pak je důležité vzít v úvahu závislost výkonu na klimatických podmínkách v konkrétním místě a čase. Dominantní vliv mají teplota a intenzita slunečního záření, v menší míře pak srážky a vítr.

Zděný, či dřevěný dům? Váháte?
Ponechme tentokrát stranou finanční a ekologické aspekty a zaměřme se pouze na to, jak se ta či ona stavba chová při teplotních výkyvech, které v našich zemích zažíváme v létě a zimě, a ve které z nich bude stabilnější klima.
Přihlášení
Newsletter
O nás
Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Moderní byt

Jak bydlí přední český stylista Filip Vaněk

Jak bydlí přední český stylista Filip Vaněk

Dům a Byt

NOVÁ KUCHYŇ, díl 2.: Hrátky s centimetry

NOVÁ KUCHYŇ, díl 2.: Hrátky s centimetry

Stavba Web.cz

Rodinný dům v Benešově

iMateriály

Venkovní nerezové zábradlí

Venkovní nerezové zábradlí

Stavba domu

Fáze projektové přípravy

Fáze projektové přípravy