Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 7/2018
Vyšlo: 21.06.2018
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.Pasivní dům s dávkou minimalismu
Majitel domu v Kozlovicích, Petr Závodný, se v Beskydech narodil, vyrůstal, vychoval tu tři děti a nikdy by nechtěl žít jinde. Váží si okolní přírody, a tak když mu osud přinesl do cesty možnost koupit usedlost v jeho rodišti v Kozlovicích, neváhal. Postavil zde rodinný dům, který zapadá do okolní krajiny a nijak ji nezatěžuje. Při jeho stavbě a zařizování interiéru se s manželkou inspirovali v časopisech o bydlení a vše si sami navrhli.

Čelem k severu
Parcely ve svahu nabízejí stavebníkům nenahraditelné výhody hezkého výhledu, slunné polohy, nadhledu nad okolím. Sklon k severu nebývá považován za ideální, ale vhodný návrh může tuto nevýhodu obrátit naopak v přednost. Zajímavým příkladem je nový dům v Jižních Čechách.

Cottage styl
Jak už samotný název napovídá, je cottage styl inspirovaný kulturou chataření a chalupaření. Navozuje uvolněnou atmosféru prázdnin a působí velmi neformálně. Světlé, přívětivé a útulné interiéry v cottage stylu přímo vyzývají k tělesné i duševní relaxaci.

Ve víru hygieny
Při výběru toalety nás už z daleka nezajímá jen pohodlí. Stále větší důraz klademe na snadnou údržbu, hygienické použití a spotřebu vody. Seznamte se s posledními trendy ve světě WC, které vám tyto nároky beze zbytku splní.

Život v zahradě s vodou je svěží a dynamický
Voda je naprosto fascinující živel. Zahrada se díky ní mění v prostor, kde je každým dnem něco nového k pozorování. Vodní plocha, trávy a rostliny lákají drobné živočichy, v horkých letních dnech sem přiletí i ptáci, které byste jinak nespatřili. „Přírodních vodních prvků je dobré si vážit a podporovat je,“ říká na úvod rozhovoru Ferdinand Leffler. „Voda na pozemku má velký vliv na správné mikroklima domu a zahrady a pomáhá v péči o krajinu,“ dodává jeden z nejpopulárnějších propagátorů zahradní architektury.

Nové trendy v kořenovém čištění
Kořenové čistírny odpadních vod dnes bezproblémově slouží obyvatelům mnoha rodinných domů i obcím, přesto i tak dobře zavedený systém čištění vody lze posunout ještě dál. Novým trendem je systém s vertikálním pulzně skrápěným filtrem, který se již hojně využívá v Rakousku a v Německu.

SPECIÁL: Střechy
Ještě před nějakými čtyřiceti padesáti lety lidé žijící pod střechami z tradičních tašek tak trochu nechápavě kroutili hlavou nad instalací střešních „bubínků“ z plechu. Materiál sám o sobě sice splňoval všechny nezbytné požadavky na pokrytí střechy, v obecném povědomí však s sebou nesl i spoustu předsudků. Dnes patří plechové střešní krytiny k těm nejkvalitnějším.
Přihlášení
Newsletter
O nás
Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Moderní byt

Stavba domu v dobré atmosféře

Stavba domu v dobré atmosféře

Dům a Byt

Bydlení na ukázku

Bydlení na ukázku

Stavba Web.cz

Residence Golf Hostivař

iMateriály

Krásný prostor mezi střechami

Krásný prostor mezi střechami

Stavba domu

Tradiční pálená cihla a její historie – 4. část

Tradiční pálená cihla a její historie – 4. část