Aktuální číslo

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech

Můj dům

Číslo: 6/2018
Vyšlo: 23.05.2018
měsíčník, cena: 89,90 Kč / 4,12 €

Předplatné | Archiv vydaných čísel

Tradiční časopis o bydlení v rodinných domech seznamuje každý měsíc zájemce o bydlení v domě s nejlepšími individuálními i typovými novostavbami a důmyslnými rekonstrukcemi. Téma zahrady považujeme za stejně důležité jako stavbu domu a proto spolupracujeme s nejlepšími odborníky z oblasti zahradní architektury. Můj dům je pořadatelem ankety Dům roku. Časopis opakovaně získal prestižní ocenění „Časopis roku“.Nad hlavou kvete louka
Stavba, která doslova vyrůstá ze země v nádherné horské krajině amerického státu Colorado, slouží jak o dům pro návštěvy. Dokonalé souznění s přírodou je alfou a omegou celého návrhu.

Barbora Špotáková: Jsem vítací typ
Své soukromí nám odhalila dvojnásobná olympijská vítězka a držitelka světového rekordu v hodu oštěpem Barbora Špotáková. I během naší krátké návštěvy se dalo poznat, že v domě panuje pohoda a spokojenost.

Mnohotvárný ostrůvek
Se začleňováním kuchyní do obývacích prostor se i v domácnostech začaly uplatňovat ostrůvky, které bývaly dříve výsadou spíše profesionálních kuchyní. Tyto praktické kusy kuchyňského nábytku mají mnoho podob a dají se využívat k různým účelům. V integrovaném prostoru umožňují vytvářet neotřelá a zajímavá řešení.

Krása jižního svahu
Zahrada u rodinného domu v Rantířově u Jihlavy v malebném kraji Vysočiny splňuje všechny předpoklady zdravého přírodního prostoru, který poskytuje dostatek soukromí i přirozenou sounáležitost s okolím. Terénní převýšení je vyrešeno terasami a na zahradu v jižním svahu navazuje sklípek se zelenou střechou.

Terasy, které ladí s přírodou
Přemýšlíte-li o stavbě domu, jistě se nevyhnete úvahám o podobě teras. Materiály by měly ladit s podezdívkou domu, s cestami, obrubníky či plochami okolo bazénu. Měly by být krásné, odolné a nenáročné na údržbu. Uplatnění zde zcela jistě najdou nejenom klasické dlaždice či sypané oblázky, ale také dřevo a plasty.

Pravidla domovní stínohry
Pro majitele rodinných domů obecně platí naprosto nevědecké konstatování, že slunce buďto svítí, nebo nesvítí, tudíž je ho moc či málo. A zatímco na intenzitě paprsků při nejlepší vůli nepřidáte, jejich přebytek lze relativně snadno eliminovat.

Pasivní domy pro aktivní život
Většinová část veřejnosti si s „energetickou střídmostí“ domu spojuje především finanční úspory, ale také komfort, zdravé životní prostředí a dlouhou životnost nemovitosti...

Rekuperace vs. mikroventilace
Možnost mikroventilace je standardní součástí většiny moderních oken, ale mnoho odborníků považuje tento způsob větrání za zcela nevhodný. Vývoj okenních systémů se totiž ubírá cestou rekuperace.
Přihlášení
Newsletter
O nás
Můj dům
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Moderní byt

LED diody na povel? Nic není nemožné!

LED diody na povel? Nic není nemožné!

Dům a Byt

Rodinný dům v malebné krajině

Rodinný dům v malebné krajině

Stavba Web.cz

Proces Mlynica

iMateriály

ŘSD testovalo na Domažlicku most z roku 1923, snesl extrémní zátěž

ŘSD testovalo na Domažlicku most z roku 1923, snesl extrémní zátěž

Stavba domu

Rodinný dům: jeho stavba a povolení

Rodinný dům: jeho stavba a povolení